İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Twitter’ın 140 Karakter Sınırı 10.000 Karaktere Çıkabilir

2015 yılının Ağustos ayında, Twitter resmen karakter sınırını doğrudan mesajlaşma özelliği için 10.000 karaktere çıkarttı ve şimdi de bu karar tweetler için uygulanabilir.

Twitter, kullanıcılarının geleneksel 140 karakter sınırını aşan şeyleri için böyle bir yükseltmeye gidecek gibi duruyor. Kaynaklara göre Twitter’ın bu kararı kesinlik kazanmış durumda olacak ki şirketin 2016 yılının birinci çeyreğinde bu kararını resmi olarak duyurulacağından söz ediliyor.

Doğrudan mesajlaşma özelliğinin 10.000 karakter sınırısına çıkartılması Twitter için doğru bir karar oldu Re/code’un ulaştığı raporda oldukça faydalı bulunduğu görülüyor. Bu noktada Twitter’ın bunu tweetler üzerinde de uygulama planından raporda söz ediliyor. Twitter bunun için bir proje üzerinde çalışan bir ekibe sahip ve ekip 140 karakter ötesinde, iyi ve standart tweetler için yükseltme üzerinde çalışma yapıyor.

Twitter eğer ki böyle bir karar alırsa, 10.000 karaktere kadar yapılan yükseltme sonrası yapısında meydana gelecek değişiklikler şimdiden merak uyandırıyor. Bakalım 2016 yılında Twitter ne gibi yeniliklerini paylaşacak.