Twitter’ın Mac Uygulaması Kapanıyor! Verilen Destek 30 Gün İçerisinde Bitecek

Twitter’ın Mac Uygulaması Kapanıyor Verilen Destek 30 Gün İçerisinde Bitecek

Twitter yaptığı açıklamasında 30 gün içerisinde Mac uygulamasına olan desteğini sona erdireceğini belirtti. Twitter’ın Mac Uygulaması Kapanıyor. Kullanıcılar uygulamayı bugünden itibaren indirilemiyor. Şirket Mac kullanıcılarının tam olarak deneyim yaşayabilmeleri için web istemcisini kullanması gerektiğini açıkladı.

teknik destek

Twitter, Mac kullanıcıları için sunduğu uygulamaya desek vermeyi 30 gün içerisinde keseceğini belirtti. Aynı zamanda uygulamanın web ve App Store’dan da kaldırıldığı belirtildi. Önceden  “Tweetie” şeklinde adlandırılan Mac İçin Twitter uygulaması çok popüler olmaya başlamıştı Hatta eklenti ve güncelleme olmadan uzun bir süre piyasada dolaşmaya devam etti. Twitterific ve Tweetbot gibi üçüncü parti olan uygulamalar MacOS’ta pazarı devralmaya başladı. Twitter app for Mac ise kendisini geliştirmediği, birçok uygulamanın popüler olan web sitelerini taklit ettiği ve de zayıflamış olması nedeniyle başarısızlıkla suçlanmaya başlandı. Sonuç olarak ise; kapanıyor.

30 GÜN SONRA DESTEK SONA ERECEK

Twitter bu uygulamaya verdiği desteğini ise 30 gün sonra sonlandıracak. Twitter bu konuyla ilgili ise; bütün platformlarda mükemmel bir deneyim sunabilmek için odaklandıklarını açıkladı. Aynı zamanda Apple’ın Mac platformuyla beraber iOS uygulamasını getirebilmesi için Twitter ile beraber gizli bir şekilde çalıştığına dair haberler yer almaktadır. Bu haberlerin özelikle son birkaç hafta içerisinde sosyal medyada çok fazla artış gösterdi. Twitter’ın önümüzdeki günlerde Apple kullanıcıları için nasıl bir adım atılacağı ise daha fazla merak edilmeye başlandı. Kullanıcılara bu konu hakkında yakında bilgi verilmesi bekleniyor.

müşteri hizmetleri