İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uçtan Uca Ekranlı 10.5 inç iPad Pro için Geri Sayım Başlamış Olabilir!

Tayvan tedarik zincirindeki kaynaklara göre Apple, yeni 10.5 inçlik iPad Pro’nun üretiminin arttırılmasını istedi. Apple, yeni tasarım formuna sahip tabletin mümkün olan en fazla stok ile önümüzdeki aylarda piyasaya sunulmasını planlıyor.

teknik destek

DigiTimes’ın haberine göre Apple, 10.5 inçlik iPad Pro sevkiyatını Temmuzda yaklaşık 500.000 adetten 600.000 adede yükseltmeyi planlıyor ve yıllık sevkiyatların bu yıl 5 milyon adede ulaşması öngörülüyor.

Raporlar daha önce, Apple’ın yeni boyuttaki tableti için imalat konusundaki iş ortağının belirsiz olduğunu ve Mart ayında sınırlı sayıda üretime başlandığını ileri sürmüştü. Söylentiler, Apple’ın cihazın üretimine başladığı noktasında görüş birliğine varamadı nitekim bu konuda herhangi bir iddia ortaya atılmaz olmuştu.

Ancak, KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, o tarihten bu yana, Apple’ın Haziran ayındaki WWDC’de yeni tabletinin tanıtma olasılığının yüzde 70’den fazla olduğunu iddia etmişti.

10.5 inç iPad Pro’nun mevcut 9.7 inç modele benzer bir tasarım formuna sahip olması bekleniyor ve daha dar çerçeveleri sayesinde daha büyük bir ekran ile geleceği tahmin ediliyor. Analistler, iPad satışlarının yaklaşık 13 çeyrektir düştüğünü ve tüketicilerin zaten sahip oldukları tabletleri yükseltmek için pek bir neden bulamadıklarını belirtiyorlardı. Apple’ın tasarım formunda köklü değişikliklere gidiyor olmasının temel nedeninin de tam olarak bu olduğunu belirtelim. Yani Apple, müşteri ilgisini çekecek ve tablet satışlarını yeniden canlandıracak bir tablet ile 2017 yılı için büyük bir ürün planına sahip.

teknik destek