Şimdi yükleniyor

UNI coin nedir, nasıl alınır satılır?

UNI coin nedir, nasıl alınır satılır?

Son Güncelleme tarihi 9 Mayıs 2021 by Teknoloji Haber

UNI, Uniswap sisteminin token’ ıdır. Coin’ in protokolü Uniswap, merkeziyetsiz olarak sunulan bir borsa yapısıdır. UNI, ERC-20 token değişimini merkezsiz ve yöneticisiz olarak yapılmasını sağlamaktadır. Sistemin Hayden Adams tarafından kurulduğu bilinmektedir. UNI, 2018 yılında piyasaya sürülmüştür.

teknik destek

UNI coin, Ethereum tabanlıdır. Uniswap sisteminde likidite sağlama ve takas işlemleri Ethereum blokzincirinde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede takasta 3. parti ihtiyacı kalmamaktadır.

Uyarı: Çoğu kripto paranın temeli sağlam olmadığını belirtelim. Güçlü şirket ve ekibi olmayan projelerden uzak durmanızı öneriyoruz. Sanal para olayı bir gün patlak verebilir ama ne zaman olacağı henüz net bilinmiyor.

UNI Token alım satımı nasıl yapılır?

UNI coin alım satım işlemleri, anlaşmalı kripto para borsalarında ve platformlarında gerçekleştirilebilmektedir. Alım satım işlemlerini Türk Lirası ile gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların kripto para borsası seçiminde bu konuyu göz önünde bulundurması gerekmektedir. Paribu, Binance, BitUBU gibi birçok kripto para borsası TRY ile işlem yapmanıza imkan tanımaktadır. Kolay al / sat işlemi şeklinde gerçekleştirilebileceği gibi piyasalar üzerinden de yapılabilmektedir.

Coinbase, Paribu ve Binance gibi yüksek işlem hacmine sahip borsaların yanı sıra Uniswap platformu üzerinden de işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

UNI Token madenciliği nasıl yapılır?

UNI coin madenciliği bulunmayan bir kripto para birimidir. Piyasaya belirli aralıklarla piyasaya sürülmektedir. Maksimum arz miktarının ise 1 milyar UNI olarak belirlendiği bilinmektedir. 2021 itibariyle piyasada 521 milyon bulunduğu bilinmektedir.

UNI coin avantajları, sistemin öne çıkmasını sağlayan önemli unsurlardır. Sisteminin en önemli avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Kullanımdaki en büyük AMM’ler arasında yer almaktadır.
  • İşlem süreçlerinin otomatikleştirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede taraflar arasındaki risk minimum düzeye çekilmektedir.
  • Sistemde yer alan kullanıcıların kimlik bilgileri paylaşılmamaktadır.
  • Fiyatlar havuzdaki likidite oranına göre oluşmaktadır. Havuza katkı sağlayan herkes ödül kazanabilmektedir.
  • Ethereum ağını destekleyen cüzdanlarda saklanabilmektedir.
uni-coin-nedir-2 UNI coin nedir, nasıl alınır satılır?
UNI coin nasıl alınır satılır?
teknik destek