Ünlü fizikçi uzaylı açıklaması yaptı

Ünlü fizikçi uzaylı açıklaması yaptı

Dünyaca ünlü fizikçi yeni kitabında insanlık ve uzaylılar hakkında pek çok şey paylaştı. Ünlü fizikçi uzaylı açıklaması  Dünyanın sayılı isimlerinden biri olan Kaku, “Uzaylıların stereo vizyonu olmalı. Aynı insanlarda olduğu gibi etrafını görebilmeli ve avlanmak ve nesneleri tutmak için parmakları olmalı” dedi.

teknik destek <

Kaku uzaylıların nesilden nesile aktarılan bir dile sahip olmasını da olası görüyor. Yeni kitabı Samanyolu’nda gezegenler ve dünya hakkında çok fazla bilgi paylaştı. Dünya gibi 20 milyarı aşkın gezegen olduğunu savunan Kaku Eksobiyologlarla görüşen ve farklı dünyalardaki farklı ekosistemleri masaya yatıran Kaku’nun iddiaları arasında uzaylıların Jüpiter’in ayı Europa ve Satürn’ün ayı Enceladus gibi buzla kaplı Aylar üzerinde yaşayabileceğini söylerken, bazılarının da suyun altında yaşayabileceğini dile getirdi.Kaku, su altında yaşayan ve akıllı yaratıklara benzeyen uzaylılara en çok benzeyen şeyin ahtapot olduğunu söylüyor. Kaku, uzaylıların olası özellikleri ile ilgili de 3 detay veriyor:

Uzaylılar aynı insanlar gibi

Uzaylılar aynı insanlar gibi stereo vizyona sahip olacak. Yani gözleri nesneleri görecek ve uzaklıklarını bilebilecek. Bu avlarını tespit etmek ve yakalamak için önemli. Zeki yaşam formları olduğu için bu uzaylılar yırtıcı ve agresif olmayabilir ama bu onların atalarından gelen bir alışkanlıkları olabileceği gerçeğini değiştirmiyor. Bu sebeple dikkatli olmalıyız” dedi.

Uzaylıların bir parmak gibi uzuvları olmalı. Bu sayede uzaylılar hem avlarını hem de yarattıkları nesne ve aletleri tutmak isteyeceklerdir.

Onların bir dile ihtiyacı var. Çünkü onlar kümülatif olarak nesillerden gelen bilgileri aktarma ihtiyacı hissedeceklerdir. Bu sebeple dil çok önemli” dedi.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.