İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ünlü Fotoğrafçının iPhone 7 Plus’ın Kamerasıyla Çektiği Takdire Şayan Fotoğraflar

Birbirini izleyen her yeni iPhone modeli ile Apple kamera teknolojisi üzerine büyük iyileştirmeler sunuyor ancak şirketin iPhone 7 Plus’la beklenenin çok daha üstünde bir hava ile takıldığını belirtelim. iPhone 7 Plus’ın sahip olduğu çift lensli arka kamerası ile eşsiz kareler çekebileceğini zaten herkes tahmin edebiliyor.

Kuşkusuz çift kamera sistemleri yeni değil ve Apple bu teknolojiyi kullanarak bir ilki gerçekleştirmedi ama şirketin şimdiye kadarki en iyi çift lensli kamera kurulumu yaptığını belirtmek gerekiyor. iPhone 7 Plus’ın herhangi bir görüntüyü yaklaması 28 mm lens ve 56 mm lens ile gerçekleşiyor. Bunu takiben Apple bu iki lensle elde edilen ham görüntüleri alıyor ve özel bir yazılım işlemesinden geçirerek eşsiz bir birleşik fotoğraf karesi sunuyor.

Şimdiye kadar zaten iPhone 7 Plus’ın kamerası ile çekilmiş eşsiz görüntüler paylaşıldı ve görüldü ancak şimdi çıtayı daha da yükselten, birtakım eşsiz görüntülerle iştahınızı kabartmak istiyoruz.

Fotoğrafçı ve tasarımcı Dan Rubin, iPhone 7 Plus’ın kamerasını kullanarak hem ham hem de Portre Modu ile eşsiz görüntüler yakalamış. Bazı nesneleride kullanan Dan Rubin’in yakaladığı karelere gelin birlikte bakalım;

iphone-7-plus-ile-cekild-1

iphone-7-plus-ile-cekildi-2

Dan Rubin, kareleri çekerken herhangi bir ek efekt ile uğraşmadığını, sadece iOS’un sahip olduğu Kamera uygulaması efektleri ile kareleri yakaladığını belirtiyor. Oldukça saf ve duru görüntüleri veren iPhone 7 Plus’la artık fotoğrafçılık hayatını mobil fotoğrafçılık üstüne de kaydıracağını belirtiyor.