Ünlü YouTube Şarkıcısı Yeni Şarkısı ile Apple’ı Alaya Aldı!

MacBook Pro

Popüler YouTube şarkıcısı ve söz yazarı Jonathan Mann, Apple’ın MacBook Pro’sunun eleştirilen kelebek tipi mekanizmalı klavyesinin sahip olduğu yaygın soruna atıfta bulunan mizahi bir şarkı paylaştı.

teknik destek

Jonathan Mann, 2010 yılında anten çekim sorunları ile büyük eleştiri toplayan iPhone 4 için de benzer bir mizahi şarkı hazırlamış ve YouTube’da paylaşmıştı. Bu şarkı, Steve Jobs’ın dikkatini çekmeyi başarmıştı. İşte o şarkı;

“Spacebar’a Basıyorum ve Hiçbir Şey Olmuyor” başlıklı yeni şarkısı ile Mann, bu sefer de MacBook Pro’nun kelebek tipi mekanizmalı klavyesine olan nefretini mizahi bir şekilde dile getiriyor ve yine Apple’ın dikkatini çekmeyi başaracakmış gibi duruyor.

Apple, birinci nesil 12 inç MacBook’unda ve 2016-2017 yılı MacBook Pro modellerinde, daha az çıkıntılı tuşlara sahip olan ikinci nesil kelebek tipi mekanizmasını kullandığı yenilenmiş klavyesini tanıtmıştı. Bununla birlikte, çok sayıda müşteri her iki versiyonda da kelebek tipi mekanizmalı klavyede sorunlar yaşıyor. En yaygın olan sorun klavyenin tuşlarının altındaki mekanizmanın zamanla kullanılamaz hale gelerek tuşların işlevselliğini yitirmesi. Mann’in son şarkısının temasını da tam olarak bu sorun oluşturuyor.

Şarkının videosunda, 2016 yılı 15 inç MacBook Pro’nun boşluk tuşuna sürekli olarak basıp-çeken bir el yer alıyor. MacBook Pro’nun oldukça pahalı olduğu ve bu sorunu yüzünden nefret edilesi olduğu videoda vurgulanıyor.

Ayrıca Mann, MacBook Pro’sunun bu sorununu gidermek için Apple’ın onarım kılavuzundaki talimatları yerine getirirken kendisini aptal gibi hissettiğini klipte komik bir şekilde betimleyerek ve bu talimatların hiçbir işe yaramadığına gönderme yapıyor.

müşteri hizmetleri