Şimdi yükleniyor

Üretim Sorunları ile Romeo ve Juliet’e Dönen Telefon: iPhone X!

iPhone X Kamera

Üretim Sorunları ile Romeo ve Juliet’e Dönen Telefon: iPhone X!

Son Güncelleme tarihi 27 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Wall Street Journal, iPhone X’in TrueDepth kamera sisteminin bileşenlerinin üretimindeki verim düşüklüğünden dolayı piyasaya çıkışının sınırlı sayıda olacağı yönündeki söylentileri destekleyen bir haberle geldi.

Geçtiğimiz günlerde gelen bir raporda, Apple’ın bazı tedarikçilerine iPhone X’in bileşen üretimini yavaşlatmaları emri verdiği iddia edilmiş ve Apple’ın bunu bileşen dengesini sağlamak amacıyla yaptığı bildirilmişti.

Nitekim iPhone X’in üretim sorunu olduğunu destekleyen pek çok rapor gördük ve Wall Street Journal’ın da tüm bu raporları doğrulayan haberi işin tuzu biberi oldu. İddialara göre şu anda, günlük 10.000 civarında iPhone X üretilebiliyor ve bu oldukça düşük bir miktar.

iPhone-X-TrueDepth-Kamera-Sistemi Üretim Sorunları ile Romeo ve Juliet'e Dönen Telefon: iPhone X!

Wall Street Journal, iPhone X’in üretimini tek başına etkileyen iki bileşenden söz ediyor. TrueDepth kamera sistemindeki bu bileşenlerden ilki noktaları okuyarak kızılötesi bir görüntü yakalayan ve bu veriyi eşleştirmek için A11 Bionic çipteki Secure Enclave alanına gönderen “Kızılötesi Kamera”. İkinci bileşen ise benzersiz yüz haritanızı oluşturmak için yüzünüze 30.000’in üzerinde görünmez nokta yansıtan “Nokta Projektörü”.

Gözüken o ki, iPhone X’in bu üretim sorunlarından dolayı Apple’ın başı gelecekte baya bir ağrıyacak. Çünkü analistler, iPhone X için 40-50 milyon civarında bir ön siparişten söz ediyorlar. Bu da Apple’ın yıl sonuna kadar iPhone X’in ön siparişlerinin teslimatını bitiremeyeceği anlamına geliyor.

teknik destek