İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

USB-C Portlu Yeni Nesil MacBook Air Yine Gündemde

Apple son zamanlarda en ince dizüstü bilgisayarı MacBook Air’i bir şekilde gerçek anlamda yükseltmekten kaçınıyor. Ama şirketin MacBook Air üzerinde geleceğe dönük planlarından birisi şarj giriş portu üzerine gibi duruyor.

DigiTimes’da yayınlanan yeni bir rapora göre USB-C’nin geleceği için Apple genişletmeye gitmeye hazırlanıyor. Hali hazırda 12 inç MacBook’ta USB-C portunu bulunduran şirket bu yıl içerisinde, sonbaharda tanıtması beklenen MacBook Pro ve gelecek yıl içerisinde tanıtılması muhtemel olan MacBook Air’de böyle bir değişim görülecek.

Diğer bilgisayar üreticileri Asus, HP gibi firmalar dizüstü bilgisayarlarını USB-C ile yükseltmeye başlmış durumda. Lenovo, Acer ve Dell’de bu yönde geliştirme yapmaya hazırlanıyor.

Apple’ın da rakiplerine karşın başta MacBook Pro olmak üzere MacBook Air’de de USB-C portunu benimsemesi ve bu yeniliği cihazlarına getirmesi artık hemen hemen kesinlik kazanmış durumda diyebiliriz. Şirket en son MacBook Air’i donanımsal anlamda genişletme yapmış ve 8 GB RAM yükseltmesine gitmişti.