İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

USB-C Portlu Yenilenen MacBook Pro ve MacBook Air Bu Ay İçerisinde Tanıtılabilir!

Apple kısa süre içerisinde tasarımsal anlamda olmasa da donanımsal anlamda MacBook Air’lerde minik bir güncelleme yapmış ve satışını sürdürmüştü. Ancak son çıkan detaylar Apple’ın MacBook Air’i de MacBook Pro’yu da bu ay içerisinde tanıtabilir!

teknik destek

İddiaya göre Apple MacBook’la getirdiği USB-C portunu Air ve Pro serisine de kazandırmaya hazırlanıyor. Ünlü Japon blog sitesi Mac Otakara’da son yayınlanan raporda, Apple’ın Çinli bir tedarikçisinden elde edilen veriler ışığında şirketin bu büyük güncellemeye hazırlandığı dile getiriliyor.

Şirketin 13 inç ve 15 inç MacBook Air ile devam edeceği 11 inç MacBook Air’i bitireceği de gelen detaylar arasında. Apple’ın yeni Air ve Pro’yu WWDC 2016’da tanıtıp tanıtmayacağı ise meçhul. Çoğu güvenilir kaynakça reddedilen bu konu halen belirsizliğini koruyor ama bu yayınlanan raporda Apple’ın bu ay içerisinde yeni Mac serilerini tanıtacağı belirtiliyor.

Apple’ın zaten bir süredir MacBook Pro için hazırlık yaptığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Özellikle tasarımsal anlamda ve klavye bakımından oldukça yeni bir yapıda gelmesi beklenen Pro’nun beraberinde Air serisini de getireceği şimdilik konuşulanlar arasında. Konuyla ilgili gelişmeleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyor olacağız.

teknik destek