İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üstün Yeniliklerle Gelecek Olan iPhone 8’in Satışları, Apple’ı Memnun Etmeyebilir!

Yeni iPhone için beklentilerin üstünde satış rakamlarının olacağı iddia ediliyor. Öyle ki pek çok analist iPhone 8 için “süper satış” rakamlarının görüleceğinden eminler. Hatta iPhone 6’da görülen o tarihi satış rakamlarının aşılacağı dahi gündemde.

teknik destek

Ancak güvenilir Apple analistlerinden Nomura, bu yılın iPhone modelinin satışlarının düşük olacağını tahmin ettiğini ileri sürdü. Nomura bu tahmini ile ilk defa 2017 iPhone için negatif görüş bildiren analist olmuş oldu.

iPhone 6 ve 6 Plus oldukça yüksek, tarihi satış rakamlarını gördü. O zamandan bu yanaki iPhone modellerinin (6s/6s Plus ve 7/7 Plus) benzer tasarıma sahip olmaları müşterilerin ilgisini çekmediği için satışlar düşük kaldı. Ancak bu yıl tanıtılacak olan iPhone 8’deki agresif tasarım değişikliği ve eşsiz yeni teknolojilerin yer alması ile rekor satış rakamlarının beklentisi var. Hatta analistler bu yıl 75-80 milyondan fazla satılan iPhone 6/6 Plus’ın satış rakamının çok rahat aşılacağını söylüyorlar.

Böylesi büyük satış rakamının beklenmesinin ana nedeni ise 75-80 milyonluk iPhone 6/6 Plus kullanıcının özellikle iPhone’unu yükselteceğinin beklenmesi yatıyor. Analistler, iPhone 6/6 Plus kullanıcısının en az %35’lik kesiminin telefonunu yükseleteceğini öngörülüyorlar. Elbetteki buna iPhone 7/7 Plus ve diğer iPhone modellerinin de yapacağı yükseltme eklenildiğinde rekor satış rakamının söz konusu olması hayali olmuyor.

Apple’ın bu yılın iPhone’larından en az bir modelinde, ekrana yerleşik sanal ana ekran düğmesine, OLED ekrana, uzun menzilli kablosuz şarj teknolojisine, yeni renk seçeneklerine ve cam kaplamalı bir kasaya yer vermesi bekleniyor.

müşteri hizmetleri