Uzay turizmi başlıyor

Uzay turizmi başlıyor

Tatilini nasıl değerlendirmeli seversiniz? ya da şöyle bir soru soralım kışın mı Yoksa yazdın mı Tatile çıkmak sizi daha mutlu eder?  Eğer bunların ikisinden daha farklı bir şeyler arıyorsanız uzay turizmi tam size göre demektir.  Yanlış duymadınız artık uzay yolculuğu ile harika bir tatil yapabileceksiniz.

teknik destek

Dünya manzaralı bir otel odasında  tatil yapmak nasıl olurdu? Sanırım daha önce hiç yapmadınız. Çünkü böyle bir tatil daha önce yoktu. Ancak artık var. Bigelow Aerospace uzay teknolojileri şirketi ve Budget Suites of America isimli otel zincirinin sahibi Amerikalı iş adamı Robert Bigelow, uzay oteli için ilk adımı attı. Klasik tatillerden sıkıldıysanız ya da daha  farklı birşeyler arıyorsanız uzay turizmi tam da size göre olabilir.

Uzay turizmi başlıyor1

Uzay turizmi ne zaman başlayacak?

Milyarder iş adamı uzay  turizmi projesi için başlangıç tarihini de verdi. 2021 yılında uzat temalı tatil yapmak isteyenlere hizmet verecek. Ancak şuan için çalışmalar devam ediyor ve gerçekçilik adına uzaya 2 adet B330 modülü uzaya gönderilecek. Aerospace geçtiğimiz senelerde aynı metotla Uluslararası Uzay İstasyonuna kapsül eklemişti. B330 modüllerini yörüngeye yerleştirip, Dünya ile birlikte dönmelerini sağlayacak. Sonrasında da parça parça gönderilecek kapsüllerle otelin inşaatı tamamlanacak. Malum uzayda inşaat işi zor, bu sebeple otelin burada imarının tamamlanıp uzaya yollanacağını tahmin ediyoruz.

Uzay severler 2021 yılında hayatlarında daha önce  yaşamadıkları bir tatil keyfini tadacak. Ne diyelim umarız vize istemezler.

müşteri hizmetleri