İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uzaydaki Tesla konumunu görebilirsiniz

Elon Musk geçtiğimiz günlerde kendi aracı olan Tesla Roadster’ı Falcon Heavy ile beraber uzaya gönderdi. İsteyen kişiler bu aracın konumunu takip etme imkanına da sahip olacak. Geçtiğimiz hatta yapılan uçuştan sonra Mars’a gönderilmiş olan aracın rotadan çıktığı haberleri gündeme gelmeye başlamıştı.

SpaceX, dünyanın en güçlü roketi olarak görülen Falcon Heavy’i tam olarak 11 gün önce yük olarak taşıdığı Tesla Roadster ile başarılı bir fırlatma işlemi gerçekleştirdi.  Başarılı bir şekilde yaşanan kalkışın ardından sürücü koltuğuna yer alan Starman ve otomobil kısa süreliğine gözlerden kaybolmuştu.

Ünlü girişimci ve mucit Elon Musk’ın uzayda gezinti halinde olan otomobilinin gün gün yerini görmek istiyorsanız bunun için açılmış olan bir internet sitesi mevcuttur. NASA, SpaceX’ten aldığı verileri kullanarak Tesla Roadster’in yerini güncel bir şekilde gösteren site açtı.

Uzaydaki Tesla ONLİNE TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Elon Musk’ın Tesla’sının tam olarak nerede olduğunu merak eden kişiler whereisroadster.com adresine girerek Tesla’nın nerede olduğunu görebilirler.

NASA, bağımsız bir uzay gözlem ajansı ve SpaceX ile ortaklaşa bir çalışma düzenleyerek Tesla Roadster’in rotasını tam olarak tespit etmeyi başarmıştır. Starman’ın Tesla’sı eğer belirlenmiş olan rotasını şaşırmazsa Mars ya da Dünya’ya çıkma ihtimaline sahip olacaktır. Fakat şuan her ne kadar her şey tam olarak istenildiği gibi gidiyor.  Aracın rotasını tamamen doğru olarak tamamlaması çok düşük bir ihtimal olarak görülüyor.