Şimdi yükleniyor

Veri kaybına son veren teknoloji

Veri kaybina son veren teknoloji

Veri kaybına son veren teknoloji

Son Güncelleme tarihi 16 Ocak 2020 by Teknoloji Haber

Yeni depolama birimiyle veri kayıpları önlenebilecek. Çok hızlı çalışan yazma ve okuma hızına sahip olacak.

teknik destek

RAM ile NAND depolama tek bir donanımda birleştirerek, önemli bir buluşa imza atmaya çalışan üreticiler yıllardır bir sonuç elde etmeye çalışıyor. Yeni bir gelişme sanki gerçek olacakmış gibi duruyor.

Sistem kapatıldığında dahi verileri saklayabilen ve RAM gibi hızlı çalışan yeni bir teknoloji hazırlığı devam ediyor. Eğer bu gerçekleşirse veri kaydına son verilebilir.

Çalışmalarda bilgisayar açıldığında en son yaptığınız çalışma kaldığını yerde devam edilebilecek. Örnek bilgisayar kapandı veya elektrik kesintisi gibi durumlardan etkilenmeyecek.

Depolama ve bellek birimleriyle çalışarak işlem yapılmasına son verilecek bir yöntem üzerinde uzun zamandır çalışılıyor.

Anlık yapılan işlemler RAM’ de tutulmakta ve bir aksilikte yapılan işlemler gidebiliyor. İşte bunun önüne geçilebilmesi için yapılan testler eğer meyvesini verirse yeni geliştirilen bir teknolojiyle veri kaybı son bulacak.

İngiltere’ de bir Üniversitenin yaptığı çalışma ile DRAM hızında yeni bir depolama birimi oluşturuldu. Yeni buluş aynı zamanda enerji verimliliğinde de önem arz ediyor. Ürünün adı “UK III – V bellek”.

yeni-depolama-birimi Veri kaybına son veren teknoloji
Veri kaybına son veren teknoloji
teknik destek