İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Veriler Apple’ın 2015 Yılında 11.6 Milyon Apple Watch Sevkiyatı Gerçekleştirdiğini Gösteriyor

IDC’nin 2015 verilerine göre, Apple 11.6 milyon Apple Watch sevkiyatı ile dünya çapında rekor bir akıllı saat furyası yapmış. Ancak halen Apple, giyilebilir teknoloji konusunda lider değil ve Fitbit konumunu halen koruyor.

11.6 milyon Apple Watch sevkiyatına karşın, Xiaomi 12 milyon kendi sevkiyatına imza atmış ve lider Fitbit 21 milyon giyilebilir teknolojik ürününü sevkiyatını gerçekleştirmiş. Rakamlar oldukça ciddi ve Apple 2015 yılındaki pazardan %14.9 payın alabilmiş durumda. Xiaomi’nin pazar payı %15.4 iken Fitbit’in pazar payı %26.9.

Araştırma da en ilginç rakamlar ise Samsung tarafında. Samsung 2015 yılı verilerine göre beşinci sırada. Giyilebilir teknoloji konusunda ilklere imza atan Samsung’un bu denli geride kalmış olması ve 2015 yılında sadece %4 gibi bir pay almış olması uzmanlar tarafından kritik olarak yorumlanıyor.

apple-watch-satislari

IDC’nin beklentisi ise Apple’ın yeni nesil Apple Watch 2 ile büyük bir ivme yakalayacağı yönünde. Özellikle Apple’ın akıllı saatine kamera, HealthKit ve ResearchKit ile sağlık yönünde büyük yenilikler getirmesi Apple’ın yükselişini hızlandıracak.

 

Son söylentilerde yeni nesil Apple Watch’un FaceTime kamera başta olmak üzere, yeni Wi-Fi yetenekleri ve daha büyük bir batarya ile geleceğini gösteriyor. Düşük ihtimalle de Apple’ın Apple Watch 2’yi Mart ayında gerçekleştireceği özel etkinlik ile, iPhone 5SE ve iPad Air 3 ile tanıtması bekleniyor.