Viber, grup konuşmalarına eklenen kullanıcı limitini 1 milyona çıkardı

viber-696×392

Mobil Dünya Kongresi’nde yeni açıklamalarıyla gündeme gelen mesajlaşma uygulaması Viber, grup konuşmalarındaki kullanıcı limitini 1 Milyon’a çıkardı.

teknik destek <

Son zamanlarda gelişen teknolojiyle beraber insanlar sosyal medya platformlarında geçirdiği süre hesaplandığında bir düşüşün olduğu görülüyor. Bu düşüşte etkili olan faktör ise kişilerin direk olarak tanıdıklarıyla iletişim kurma isteği oluyor. Bu istek doğrultusunda kişiler mesajlaşma uygulamalarını tercih ediyor.

Elbette mesajlaşma uygulamalarında yapılan direk konuşmaların dışında birde grup konuşmaları bulunuyor. Son dönemlerde birçok mesajlaşma platformuna gelen grup konuşmaları oldukça güzel geri bildirimler alıyor. Ancak bir sorun var ki grup konuşmalarındaki kullanıcı limit sayısı.

Kullanıcılar grup konuşmalarındaki limit sayısından dolayı tüm katılımcıları gruba ekleyemiyor. Ünlü mesajlaşma servisi Viber ise bu duruma yeni bir limit getirdi. Limit oldukça yüksek.

Viber, Grup Konuşmalarındaki Üye Sayısını 1 Milyar Limitine Çıkardı!

Viber, Limiti 1 Milyon’a çıkardı!

Viber, grup konuşmalarına dahil edilen kullanıcı sayısını 1 milyona çıkararak bir ilke daha imza attı. Bundan böyle kullanıcılar grup veya toplu konuşmalarında 1 milyona dek kullanıcıyı ekleyebilecek.

Ancak bu kadar kullanıcı karşısında bir karmaşanın veya bazı sıkıntıların olacağı kesin. Bunu önlemek içinde şirket grup konuşmalarına oda sistemini getiriyor.

Oda sistemi sayesinde grup konuşmalarında A odası, B odası gibi birçok oda oluşturulabilecek. Karmaşanın ancak bu şekilde kaldırılması bekleniliyor. Viberin getirmiş olduğu bu yeni limit, büyük grupların açılmasına ve uygulamanın da kullanıcı kitlesini arttırmaya yönelik bir çalışma olduğunu söyleyebiliriz.

müşteri hizmetleri