İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vivo Apex’in çerçeveleri iPhone X’in çerçevelerinden daha ince!

Birkaç yıl öncesine kadar çerçevesiz ekran diye bir telefon tabiri yokken, Xiaomi’nin Mi Mix adındaki çerçevesiz ekranlı telefonuyla artık bu deyime yabancı değiliz. O günden bu yana birçok telefon çıkmış ve üreticiler artık çerçevesiz ekranıyla öne çıkmayı hedefliyor.

teknik destek

Ancak bir durum var: iPhone X ve Mi Mix adındaki telefonlar her ne kadar çerçevesiz olarak ifade edilmiş olsa bile, sensör ve kamera gibi donanımları konumlandırmak için belli bir çerçeveye ihtiyaç duyuyor. Bu bakımdan X’de yer alan üst çentik için bir çerçeve bulunuyor. Mi Mix’de ise alt kısımda gözle görülür bir çerçeve yer alıyor.

iPhone X’in ekran gövde oranı %82 olurken, Mi Mix 2’nin %83 oranı yakaladığı doğru. Peki Vivo Apex %95 oranı nasıl yakaladı?

apple

Vivo Apex, %95’lik Oranı Nasıl Yakaladı?

Vivo, telefonların bu oranı yakalaması için engel olan durumları nasıl aşıyor sorusu herkesin kafasında net bir şekilde soru işareti bırakıyor. Kısa süre önce Vivo, ekranın altına entegre edilmiş parmak izi okuyucusu üretmek için Samsung’la alakadar oldu. Ayrıca kulaklık girişini cihaza yerleştirmek için ekran altı donanımı genişletme kararı almıştı.

iPhone X selfie kamerası için çentik koyarken, Xiaomi’de alt kısma çerçeve eklemek zorunda kaldı. Vivo ise bu duruma “hayır” çağrısında bulundu.

teknik destek