İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

watchOS 3.1.1 Yayınlandı! İşte watchOS 3.1.1 ile Gelen Tüm Yenilikler

Apple, Apple Watch Series 1 ve Series 2 için yeni bir yazılım güncellemesini yayınladı ve watchOS 3.1 sürümünü izleyen 3.1.1 sürümünü geliştirdi. watchOS 3.1.1 güncellemesi, watchOS 3’ün Eylül ayında yayınlanmasından iki ay sonra geldi ve işletim sisteminin ikinci ara güncellemesi konumunda. watchOS 3.1.1, 31 Ekim’den beri geliştiricilerle beraber test ediliyordu.

teknik destek

watchOS 3.1.1’i iPhone’unuzdaki Watch uygulaması üzerinden, Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne giderek indirebilirsiniz. Güncelleştirmeyi yüklemek için, Apple Watch’un %50 oranında bir şarj seviyesinde olması ve şarj cihazına bağlı olması ve elbetteki bunlarla birlikte iPhone’un kapsama alanında olması gerekir. Yeni yazılımı indirmek için iOS 10 veya sonraki bir sürümü çalıştıran bir iPhone gereklidir. Yeni güncelleme tüm Apple Watch modelleri için kullanılabilir.

watchOS 3.1.1’için yayınlanan betalar da da final sürümünde de büyük değişiklikler bulunmadı. Apple’ın yenilikler veya büyük değişiklikler yerine hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine odaklandığını söyleyebiliriz. watchOS 3.1.1, iOS 10.2’de tanıtılan yeni Unicode 9 emoji desteğini getiriyor ve emojinin cilt tonunu değiştirmek için yeni bir özellik içeriyor.

watchOS 3, Apple Watch’teki arayüzü tamamen yeniledi ve özel bir uygulama yuvası, anlık uygulama başlatma desteği, yeni saat yüzleri ve yeni komplikasyon seçenekleri sundu. Yeni “Nefes” uygulaması ile kullanıcılar derin nefes alma oturumlarına yönlendiriliyor ve yeni SOS özelliği ile otomatik olarak acil servisi arayabilirsiniz.

müşteri hizmetleri