İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

watchOS 3.2 Beta 1 ile Gelen Tiyatro Modu’na Daha Yakından Bakalım

Apple, dün akşam saatlerinde, geliştiriciler için watchOS 3.2’nin ilk beta sürümünü yayınladı ve güncellemeyle yeni bir “Tiyatro Modu” Apple Watch’lara eklendi. Tiyatro Modu, kullanıcıların Apple Watch’daki sesi kapatmalarına ve kol hareketi ile ekranın aydınlanmasını engelleyecek şekilde uyandırma özelliğini devre dışı bırakmalarına izin vermek için tasarlanmıştır.

teknik destek

Şu anda, watchOS 3.2 geliştiricilerle sınırlı olduğu için, biz de güncellemenin final sürümü yayınlanana kadar fikir sahibi olabilmeniz adına Tiyatro Modu ile ilgili tüm detayları bu yazımızla açıklığa kavuşturmak istiyoruz.

Tiyatro Modu’nu etkinleştirmek için, saatinizin Kontrol Merkezi’ni açmanız yeterli. Yani ana ekranda iken, ekranı aşağıdan yukarıya doğru kaydırın. Kontrol Merkezi’nde iki tiyatro maskesiyle duran bir simge yer alıyor ve bu simge Tiyatro Modu’nu etkinleştirmenize veya kapatmanıza yardımcı oluyor.

Apple-Watch-Tiyatro-Modu

Tiyatro Modu açıldığında, Apple Watch‘un sesli bildirimleri etkisiz hale gelir ve bilek hareketinize duyarlı olarak çalışan ekran uyandırma özelliği kullanılamaz. Bununla birlikte, bildirimler hale alınır ve haptic geri bildirim yoluyla size iletilir. Apple Watch ekranınızı yandaki düğme vasıtasıyla veya Digital Crown’a bir kere basarak etkinleştirebilirsiniz.

Büyük olasılıkla Mart ayında yayınlanacak olan watchOS 3.2, SiriKit’i Apple Watch’lara getiriyor. Artık Apple Watch ile mesaj gönderme, ödeme yapma, gezi rezervasyonu gibi görevleri yerine getirmesi için Siri’yi kullanabileceğiz.

teknik destek