watchOS 3 Yayınlandı! İşte watchOS 3 ile Gelen Tüm Yenilikler

Apple WWDC 2016’da tanıttığı en kişisel cihazı, Apple Watch’un yazılımının en yeni sürümü olan watchOS 3‘ün final sürümünü herkese açık olarak yayınladı. Şirketin “Daha Fazlası. Daha Hızlısı.” olarak tanımladığı watchOS 3’e dair tüm yenilikleri bu yazımızda bir araya getirdik.

müşteri hizmetleri

7 Eylül’de gerçekleştirilen Apple özel etkinliğinde tanıtılan yeni nesil, Apple Watch Series 2 için de özel geliştirmeleri duyuran şirketin yine 7 Eylül’de geliştiriciler için watchOS 3 GM sürümünü yayınladığını hatırlatalım.

13 Haziran’dan bu yana şimdiye kadar 6 geliştirici beta sürümü ile gelişimini sürdüren watchOS 3 beraberinde pek çok yeniliği ve geliştirmeleri getiriyor. Ancak Apple’ın yeni özelliklerden öte özellikle kullanılabilirlik ve performansa odaklı bir çalışma yaptığını belirtebiliriz.

watchOS 3 Güncellemesinin Boyutu: 500-600 MB gibi bir güncelleme boyutu söz konusu.

watchOS 3 Uyumlu Cihazlar

  • Apple Watch Series 1 (İlk nesil Apple Watch’lar)
  • Apple Watch Series 2

watchOS 3 ile Gelen Tüm Özellikler

1-Performans ve Arayüz

watchOS 3 ile sevdiğiniz uygulamara daha hızlı erişebilirsiniz. Uygulamalar şimdi, güncellenmiş bilgilerle anında açılıyor ve böylece her an kullanıma hazır oluyor. Yan düğmeye tıklayarak Dock’u açıp istediğiniz uygulamaya kolayca ulaşabiliyorsunuz. Ve saat kadranını yukarı doğru kaydırdığınızda, en çok kullandığınız ayarlara erişmek için Denetim Merkezi’ni görebiliyorsunuz.

2-Yeni Saat Kadranları

watchOS 3 ile yeni saat kadranlarına merhaba diyoruz. Kadranlar arasından istediğinizi seçin ve kullanışlı pek çok uygulamayla onları özelleştirin. Üstelik şimdi kadranlar arasında hızla geçiş yapabiliyorsunuz. Böylece, o anda bulunduğunuz ortama en uygun kadran her zaman elinizin altında oluyor. Modüler kadranı ve en sevdiğiniz uygulamaları seçerek güne başlayın. Sonra da spor salonuna giderken kolayca Aktivite kadranına geçiş yapın.

3-Aktivite Paylaşımı

Aktivite halkalarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşarak motive olun. İlk kimin üç halkayı birden tamamlayabileceğini görmek için yarışın. Veya antrenörünüzün günlük ilerleme durumunuza göz atmasını sağlayın. Arkadaşlarınız antrenmanlarını bitirdiklerinde veya hedeflerine ulaştıklarında bildirimler alın. Sonra da Mesajlar’ı kullanarak onlara destek verin veya biraz takılın. Digital Touch’ı kullanarak kalp atışınızı bile gönderebilirsiniz.

4-Tekerlekli Sandalyede Kullanım

Hepimiz fitness durumumuzu takip edebilmeliyiz. Bu nedenle Aktivite uygulamasını tekerlekli sandalyedeki kullanıcılar için optimize ettik. Farklı hızlar ve zeminler için farklı itme tekniklerini dikkate aldık. Ayrıca, tekerlekli sandalyedeki kullanıcılara özel iki antrenman programı ve Sürüş Zamanı bildirimi ekledik.

5- Antrenman Uygulaması

Mesafe, tempo, aktif kaloriler, kalp atış hızı ve geçen süre dahil, beş adede kadar antrenman ölçümünü şimdi ekranı kaydırmak zorunda kalmadan aynı anda görebilirsiniz. Sizin için en önemli ölçümü öne çıkarabilir, bölümleri işaretleyebilir ve antrenmanlara Pilates ve Boks gibi etiketler ekleyebilirsiniz. Üstelik Apple Watch’unuz, bir koşu sırasında trafik ışıkları gibi kısa beklemelerde otomatik olarak durur ve sonra kaldığı yerden devam eder.

6-Nefes Uygulaması

Nefes uygulaması, günlük stresinizle daha iyi başa çıkmanıza veya biraz sakinleşmenize yardımcı olmak amacıyla sizi birkaç kez derin nefes almaya yönlendirir. İstediğiniz zaman başlatın ve bırakın büyüleyici animasyonlar ve hafif dokunuşlar odaklanmanıza yardımcı olsun. Egzersiziniz bittiğinde kalp atış hızınızı görebilir ve her gün düzenli kullanmak için Nefes Alma Zamanı anımsatıcıları ayarlayabilirsiniz.

7-Mesajlar

Havai fişekler patlatın. Çıkartma yapıştırın. Görünmez mürekkeple bir sırrınızı paylaşın. Hatta kendi el yazınızla bir cevap yazın. Daha büyük emojiler, çizimler, dokunuşlar ve kalp atış hızınız dahil tüm seçenekleriniz şimdi aynı yerde. Böylece, mesajları daha önce hiç olmadığı kadar hızlı gönderebilir ve cevaplayabilirsiniz.

8-Evinizi Kumanda Edin

HomeKit uyumlu tüm aygıtlarınızı saatinizden yönetmek için Ev uygulamasını kullanın. Bir dokunuşla aydınlatmayı ayarlayın, kapıda kimin beklediğini görün veya termostatınızı kontrol edin.

9-Yardım Çağrısı

Dünyanın neresinde olursanız olun, yan düğmeyi basılı tuttuğunuzda SOS özelliği otomatik olarak yerel acil servisleri arar. SOS ayrıca, acil durum kişilerinize hızla bir uyarı mesajı da gönderebilir.

10-Mac’inizin Kilidini Açın

Apple Watch’unuz kolunuzdayken, Mac’iniz yakınlarda olduğunuzu algılar ve oturumunuzu otomatik olarak açar. Yani siz uyandırdığınız anda Mac’iniz her zaman kullanıma hazır olur.

müşteri hizmetleri

“watchOS 3 Yayınlandı! İşte watchOS 3 ile Gelen Tüm Yenilikler” üzerine 4 yorum

  1. #ilkerÇiftçi dostum watch seri 1 olan cihazda Mesajlar uygulamasında elle çizimi yazıya çeviremiyor doğru mu seri 2 de var sadece bu özellik yoksa başka bi yerden aktif mi etmemiz lazım o özelliği

Yorumlar kapalı.