İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

watchOS 4.1 Güncellemesi Çıktı!

Apple, bugün, Apple Watch’ta çalışan watchOS 4 işletim sisteminin ilk büyük ara güncellemesi olan watchOS 4.1’i yayınladı. watchOS 4.1, watchOS 4’ün yayınlanmasından bir aydan daha uzun süre sonra yayınlanmış oldu.

watchOS 4.1, iPhone’daki Apple Watch uygulamasını kullanarak Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden şimdi indirilebilir. Yeni yazılımı yüklemek için, Apple Watch’un en az yüzde 50 şarj seviyesinde olması, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekir.

watchOS 4.1 güncellemesi, Apple Music içeriğini doğrudan LTE + GPS Apple Watch Series 3 modellerine aktarmaya yönelik destek sunuyor ve Apple Watch sahipleri iPhone’Un yakınında olmasalar bile Apple Music ile şarkı dinleyebiliyorlar. Beats 1 ve diğer Apple Music radyo istasyonlarına erişim olanağı sunan yeni bir Radyo uygulaması da watchOS 4.1’de kullanıma sunuluyor.

Apple Music uygulaması, Müzik Kütüphanesine, son oynatılan şarkılara, çalma listelerine erişim sağlaması ile büyük ölçüde değişmemiş gibi görünüyor. watchOS 4.1 ayrıca, Apple Watch Series 3’ü LTE bağlantısını kullanmaya zorlamak için Wi-Fi’ı kapatmak için yeni bir Wi-Fi açma-kapama seçeneği sunuyor ve Wi-Fi’a bağlıyken Wi-Fi SSID’sini görüntülüyor. Böylece watchOS 4.1 kullanıcıları, saatin hangi ağı kullandığını görebiliyorlar. Güncelleme aynı zamanda GymKit’i de kullanıma sunuyor ve bilgi paylaşımı amacıyla Apple Watch’u destekleyen spor ekipmanları ile eşleştirme yapılmasına izin veriyor.

Bu özelliklerin yanı sıra watchOS 4.1 ile Unicode 10 emoji karakterleri geliyor. Yeni emojiler, iOS 11.1 ve macOS High Sierra 10.13.1’de de yer alıyor.

Ayrıca birçok modern Wi-Fi şebekesini koruyan WPA2 Wi-Fi standardında tespit edilen ciddi bir güvenlik açığı sorunu da güncelleme ile gideriliyor.