İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

watchOS 4.2 Güncellemesi Çıktı! Hemen Şimdi İndirin

Apple, dün akşam saatlerinde watchOS 4 işletim sisteminin ikinci büyük güncellemesi olan watchOS 4.2’yi yayınladı. watchOS 4.2 , Apple Music’in LTE üzerinden kullanılmasını sağlayan ve watchOS 4 için ilk büyük güncelleme olan watchOS 4.1’in yayınlanmasından yaklaşık bir ay sonra gelmiş oldu.

watchOS 4.2, iPhone’daki özel Apple Watch uygulamasının Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden hemen şimdi indirilebilir. Yeni yazılımı yüklemek için, Apple Watch’un en az yüzde 50 oranında şarja sahip olması, bir şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekiyor.

watchOS 4.2 güncellemesi, Apple’ın, kullanıcıların birbirlerine para aktarabilmeleri için tasarlanmış olan yeni eşler arası ödeme hizmeti Apple Pay Cash’in iOS 11.2 ile kullanıma sunulmasını destekliyor. iOS 11.2’de mevcut olan Apple Pay Cash, Apple Watch’un Mesajlar uygulamasında para göndermek ve almak için kullanılabiliyor. Apple Pay Cash ülkemizde henüz kullanılabilir değil ve şimdilik ABD ile sunurlandırılmış durumda.

Mesajlar uygulaması ile para göndermek için bağlı bir kredi kartı veya bankamatik kartı (veya mevcut Apple Pay Cash bakiyesi) kullanılıyor. Alınan para, Wallet uygulamasında bulunan yeni bir Apple Pay Cash kartında saklanıyor.

watchOS 4.2 güncellemesi, Apple Pay Cash desteğine ek olarak ayrıca HomeKit’e akıllı fıskiye ve akıllı musluklar için destek sunuyor. Ayrıca, Apple Watch Series 3 ile üçüncü parti uygulamaların mesafe, ortalama hız, çalışma sayısı ve yokuş aşağı inerken yüksekliği belirlemelerine olanak tanıyan yeni bir egzersiz türünü sunuyor.

Güncelleme, Siri’ye hava durumu hakkında soru soran kullanıcıların Apple Watch’unun bazen yeniden başlatılmasına neden olabilecek kritik bir hatayı gideriyor. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar için Kalp Atış hızında kaydırmanın devre dışı bırakılmasına neden olabilecek bir sorunu düzeltiyor ve eş zamanlı zamanlayıcıları veya alarmları engelleyen bir sorunu da gideriyor.