WatchOS 5 Neler Sunuyor?

WatchOS 5 Neler Sunuyor?

Apple tarafından düzenlenen WWDC 18 etkinliğinde Apple Watch için WatchOS 5 güncellemesi de tanıtıldı ancak dikkatler hep iOS 12’nin üzerinde kaldı. Watch Series 1 ve üstü modellere gelecek olan güncelleme yeni özellikleri ve güncellemeleri bizlere sunuyor.

teknik destek <

Lafı pek uzatmadan WatchOS 5 ile Apple Watch’a eklenen özellikleri listeleyelim.

Telsiz (Walkie-Talkie)

WatchOS 5 Neler Sunuyor?

Bu özellik ile akıllı saatlere yeni bir iletişim yöntemi eklenmiş oluyor. Telsize çok benzeyen özellik ile Watch kullanan diğer arkadaşınızla hızlı bir şekilde iletişim kurabiliyorsunuz.

Hiking ve Yoga

WatchOS 5 Neler Sunuyor?

Antrenmanların arasına hiking ve yoga takibi de dahil edildi. Böylelikle bu egzersizler sırasında yakılan kalori, daha isabetli bir şekilde ölçülecek. Buna ek olarak saat üzerinden aktif etmeden antrenman yapmaya başladığınızda Apple Watch, egzersizi ve türünü algılıyor, sonrasında ise takibi aktif etmenizi hatırlatıyor.

Podcast desteği

WatchOS 5 Neler Sunuyor?

Uzun süredir beklenen Podcast desteği saatlere eklendi. Apple Podcasts uygulamasıyla beğendiğiniz kitapları ve yayınları sesli olarak dinleyebileceksiniz. Audible, Pandora gibi platformlardaki içerikler, iPhone bağlantısı olmasa dahil dinlenebilecek.

İlk Modele Güncelleme Yok!

Önümüzdeki sonbahar aylarında Series 1 ve üzeri modeller için yayınlanacak olan WatchOS 5, ilk Apple Watch modeline gelmeyecek. Geliştiriciler yenilenmiş WatchKit’e erişim sağlayabilecek ve WatchOS 5 ile sunulan yeni özellikleri uygulamalarına ekleyebilecekler.

müşteri hizmetleri