Şimdi yükleniyor

Web site sayfa ve yazılım düzenlemesi

Web site sayfa ve yazılım düzenlemesi

Son Güncelleme tarihi 22 Nisan 2021 by Teknoloji Haber

Sayfa düzeni, teknik, yazılım düzenlemeleri ve bilinçsiz yapılan çalışmaların yol açtığı sorunlara çoğu site sahibi dikkat etmez. Aşırıya kaçan her işin sonucu hüsran oluyor. Bazıları uzun zamandır böyle yapan bir site biliyorum ve Google bir şey yapmıyor deseler de eninde sonunda spamla cezalandırılıyor.

teknik destek

Türkçede ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ anlamına gelen SEO, bir internet sitesinin arama motorlarında en üst sıralara çıkması için geliştirilen bir web site düzenleme aracıdır. Arama motorlarında üst sıralarda görülen web sitelerin ortak özellikleri arasındaki en önemli olgu, sitenin SEO’ya göre düzenlenmiş olmasıdır.

SEO’nun kalıp bir düzeni vardır ve bu kalıp, sitenin içeriğine göre yeri geldiğinde değişebilir. Bahsedilen uygun kalıbın içerisinde; teknik düzenlemeler, yazılım düzenlemeleri ve sayfa düzeni gibi unsurlar bulunur. Bu yazımızda ise sizin için bütün bu özelliklerin nasıl olması gerektiğini derledik. Keyifli okumalar.

Sayfa düzeni nasıl olmalı?

Uygun bir site oluştururken önem verilen unsurlardan en önemlisi, sayfa düzenidir. Her web sitesinin kendine özel bir sayfa düzeni belirlenir. Bununla birlikte sayfa düzeni içerisinde, anahtar kelimelerin önemli bir yeri vardır. Sayfa düzeni, basit olmalı ve anlaşılır bir şekilde yapılandırılmalıdır. Sayfa düzeni oluşturulurken, bozuk linkler atılmalıdır. Aksi takdirde arama motorundaki sıralamada düşüşler yaşanabilir. Sayfa düzeninde önem verilen diğer unsurlar da; içerik optimizasyon düzeni, etiket düzeni, H1 kullanımı, description kullanımı, konu başlıkları, eklenen resim bilgi düzeni ve link düzenleridir.

Teknik SEO nedir?

Web sitelerinin yazılım açısından incelendiği kriterlerin tamamını kapsayan SEO uygulamalarına ‘teknik SEO’ denir. Sitelerin yazılım içeriklerinin belli kriterlere göre ayarlandığı teknik SEO; site içerisindeki tasarım, yazılım ve içeriksel konuların neredeyse tamamını ele alarak, en iyi şekilde geliştirilme yapılmasına yardımcı olur.

Yazılım düzenlemeleri

Yazılım düzenlemeleri, teknik içerisinde işlenen bir alandır. Bu kısımda, uygun hale getirilmek istenen bir web sitesi bulunur. Bu site içerisinde bulunan URL yapıları, bağlantı yapıları ve robots kodları gibi birçok yazılım konusunda iyileştirmeler yapılarak arama motoru optimizasyonunda sıralamaya girebilmesi için uygun hale getirilir.

Web-site-sayfa-3 Web site sayfa ve yazılım düzenlemesi
Web site sayfa ve yazılım düzenlemesi
teknik destek