İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WhatApp’ta Canlı Fotoğraflar Bütün iPhone’larda Görünecek

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yenilikler yapmaya devam ediyor. iOS 10 ile iMesaj servisindeki yenilikler WhatApp’ı  iPhone cihazları üzerinde biraz daha fazla durmasına sebep oldu.

teknik destek

Şu anda iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta Canlı Fotoğraf paylaşmak ve izlemek mümkün. Bu özelliği desteklemeyen diğer iPhone’lar ise bu fotoğrafları normal fotoğraf olarak görüyorlar. Yeni bir rapora göre WhatApp canlı fotoğrafların bütün iPhone’larda görünmesi için çalışıyor.

Buna göre iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’tan gelen canlı fotoğraflar GIF formatına dönüştürülerek canlı fotoğraf özelliği olmayan cihazlar tarafından izlenmesi sağlanacak. Şu anda beta sürümünde test edilen özelik gerçekten büyük bir yenilik olacak.

WhatApp’a gelecek özellikler bununla sınırlı değil. iPhone’lar arası müzik gönderme, daha büyük emojiler, etiketleme özelliği ve gelişmiş video kaydı da test edilen diğer özellikler. WhatApp’ın bahsettiğimiz bu özelikleri ne zaman kullanıma sunacağı henüz belli değil.

müşteri hizmetleri