Şimdi yükleniyor

WhatsApp açığı sayesinde 3 yıl öncesindeki mesajlar silindi [Güncelleme Geldi]

WhatsApp-33

WhatsApp açığı sayesinde 3 yıl öncesindeki mesajlar silindi [Güncelleme Geldi]

Son Güncelleme tarihi 12 Mart 2018 by Harun Ünal

WhatsApp, bazı uygulamaların herkesten sil özelliğindeki bir açıktan faydalanarak yıllar öncesindeki mesajları silmesinden dolayı algoritmasını güncelledi. Artık mesaj silmek istediğinizde karşıdaki kişinin cihazı açık olması gerekiyor.

teknik destek

Sizlerinde hatırlayacağı gibi WhatsApp, birkaç ay önce uygulamasına yanlışlıkla veya bir hata sonucu gönderilen mesajların silinebilmesi veya geri çekilmesi için “herkesten sil” özelliğini getirmiş ve birçok dostluğun bozulmasının önüne geçmişti.

WhatsApp‘ta bir sohbete gönderdiğiniz mesajları hem kendinizden hemde alıcıdan sildiğiniz de bu mesaj silindi ibaresi karşınıza çıkıyor.Birçok yetkisiz kullanıcı WhatsApp’ta bu mesaj silindi bildirimlerini kullanarak üç yıl öncesindeki konuşmaları silmeyi başarıyor.

whatspap WhatsApp açığı sayesinde 3 yıl öncesindeki mesajlar silindi [Güncelleme Geldi]

Üç yıl öncesindeki mesajlar silindi

WhatsApp yeni bir güncelleme ile algoritmasını değiştirdi. Bundan böyle WhatsApp’ta herhangi bir kullanıcıya gönderilen mesajı silmek istediğinizde karşıdaki kişinin cihazı açık olması gerekiyor. Bu bakımdan mesajların süreleri veya tarihleri eşleşerek, tek taraflı hilenin önüne geçiliyor.

Kötü haber ise güncellemeyle beraber mesajlarınızı silmek isterseniz, karşıdaki kişinin telefonu açık olmak zorunda. Yoksa silinmeyecek. İyi haber ise 24 saat geçse bile silebileceksiniz.

teknik destek