WhatsApp Aylık 1 Milyar Aktif Kullanıcıya Sahip

WhatsApp

Facebook‘un sahip olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip.

teknik destek <

Facebook sermaye başkanı Jan Koum, popüler sosyal ağ üzerinde elde edilen başarı hakkında paylaşımda bulunmuştu ve WhatsApp’ın aylık aktif 900 milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamadan sadece 5 ay sonra Facebook 100 milyondan fazla kullanıcıyı da kazanarak aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. WhatsApp’ta günlük 42 milyar mesajın gönderildiğini, 1.6 milyar fotoğrafın paylaşıldığını, 1 milyardan fazla grubun olduğunu ve yine günlük 250 milyon videonun paylaşıldığını da belirtelim.

Bu dönüm noktası Facebook için oldukça büyük ve WhatsApp’ın elde ettiği bu başarı kesinlikle eşsiz. Facebook’u hali hazırda aylık 1.5 milyardan fazla kişi kullanıyorlar ve Facebook Messenger ve Instagram’ın da artan kullanıcısı sayısı ile popülerlikleri devam ediyor.

Facebook 2014 yılında WHatsApp’ı 16 milyar dolara satın almıştı. Satın alım zamanında WhatsApp’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 450 milyondur. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘in atılımları ile bu rakam sadece 2 yıl içerisinde ikiye kaylanmış durumda.

Ayrıca WhatsApp’ın ücretli abonelik durumu da artık bitirilmiş durumda. Yani artık WhatsApp’a hiçbir şekilde ücret ödenmeyecek. Yine de Facebook’ın mesajlaşma servisleri üzerinden pazar kazanmak adına bazı planları olduğu belirtiliyor.

 

müşteri hizmetleri