Şimdi yükleniyor

WhatsApp durum nasıl gizlenir

WhatsApp durum nasıl gizlenir

WhatsApp durum nasıl gizlenir

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Whatsapp durum gizleme iPhone telefonda nasıl yapılır ve Whatsapp durum gizlenmiyor sorunu varsa önerilerle WhatsApp durum nasıl gizlenir haberinde…

teknik destek

Günümüzde gelişen teknolojinin de etkisiyle birçok ücretsiz mesajlaşma platformları mevcut. Bunlardan biride Whatsapp uygulamasıdır. Whatsapp uygulamasının kullanıcıları ücretsiz mesajlaşabiliyor, görüntülü konuşabiliyor, durum paylaşılabiliyor vb. birçok şey yapılabiliyor. Bu kadar özelliğe sahip olan Whatsapp’a ilgi oldukça yoğun. Whatsapp günümüzde 166 milyon aktif kullanıcıya sahip. Diğer uygulamalara nazaran internet tüketimi de oldukça düşük. Buda Whatsapp’ı neredeyse vazgeçilmez kılıyor.

Yukarıda da belirttiğim gibi Whatsapp son zamanlarda özelliklerine özellik katarak durum güncelleme özelliğini de kullanılır duruma getirmiştir. Ancak bazı insanlar, paylaştıkları durumları kişilerinden bazılarının görmemesini istiyor. Bu durumda durum gizleme özelliğini kullanmak istiyor ve bunu yapabilmek için internetten yöntemler arıyor. İşte durum gizlemenin yolu aşağıdadır.

WhatsApp durum gizleme iPhone

Whatsapp’ta paylaşacağınız durum güncellemesini kişilerinizden bazılarının görmesini istemiyorsanız yapmanız gereken ilk olarak Whatsapp uygulamasına girmenizdir. Daha sonra durum sayfasına geçiş yapın. Yukarıda bulunan “üç nokta” simgesine tıklayın. Burada da “durum gizlilik ayarları” sekmesine tıklayın. Sonrasında ise sayfadan “şunlar hariç kişilerle paylaş” seçeneğine tıklayın. Durumunuzu görmesini istemediğiniz kişileri seçiniz. Son olarak sağ altta bulunan yeşil tik işaretine tıklayınız. Daha sonra durumunuzu paylaşınız. Bu şekilde istemediğiniz kişiler durumunuzu göremeyecektir.

WhatsApp-durum-nasil-gizlenir-2-1 WhatsApp durum nasıl gizlenir
WhatsApp durum nasıl gizlenir
WhatsApp-durum-nasil-gizlenir-3 WhatsApp durum nasıl gizlenir

Whatsapp durum gizleme iPhone
WhatsApp-durum-nasil-gizlenir-4 WhatsApp durum nasıl gizlenir

Whatsapp durum gizlenmiyor veya gizleyemiyorum
WhatsApp-durum-nasil-gizlenir-5 WhatsApp durum nasıl gizlenir
Whatsapp hesap gizleme

WhatsApp durum gizlenmiyor mu?

Whatsapp durumumu gizleyemiyorum sorunuyla karşılaşanlarınız varsa önce cihazı yeniden başlatıp sonra kontrol ederek aşağıdakileri uygulasın.

  • Whatsapp durum ayarları doğru yerden yapıldı mı?
  • Birden çok kullanıcıdan denendi mi?
  • Aç kapa denemesi yapıldı mı?
  • İnternet bağlantıyı farklı bir yerden yaparak deneyiniz.
  • Gizlilik ayarlarını baştan aşağı değiştirip sonra tekrar istediğiniz seçeneklere çekerek deneyin.
  • Durumu kimler görebileceğini doğru seçtiniz mi?
  • Uygulamayı kaldırıp tekrardan yükleyerek deneyin.
  • Sadece bir kişiyi seçip deneme yapıldı mı?

Whatsapp’ ın çok fazla bilinen hataları yok. Bazen 500 server yani sunucu hatalarından dolayı fotoğraflar gitmiyor veya mesaj gitmiyor / mesaj gelmiyor sorunuyla karşılaşılabiliyor. Ama bunlar tabi ki süreklilik arz etmediğinden bu sınıfa girmiyor.

teknik destek