Şimdi yükleniyor

WhatsApp, Gelişmiş Güvenlik için İki Adımlı Doğrulama Özelliğini Kullanıma Sundu

WhatsApp

WhatsApp, Gelişmiş Güvenlik için İki Adımlı Doğrulama Özelliğini Kullanıma Sundu

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

WhatsApp, mesajlaşma platformu için iki adımlı doğrulama özelliğini kullanıma sundu. Bu gelişmiş güvenlik seçeneğini birkaç aydır test eden WhatsApp ekibi, en sonunda tüm kullanıcıların kullanımına sunmaya hazırlanıyor.

teknik destek

İsteğe bağlı bir özellik olan iki adımlı doğrulama özelliği sayesinde WhatsApp kullanıcıları, uygulamayı yeni bir aygıta yükledikleri zaman, özel üretilmiş altı basamaklı bir sayı ile hesaplarını güvenli bir şekilde doğrulayabilecekler. Güvenlik özelliğini etkinleştirmek için kullanıcıların uygulamayı açıp Ayarlar > Hesap > İki Adımlı Doğrulama menüsüne gidip özelliği etkinleştirmeleri yeterli.

Özelliği etkinleştirdikten sonra, kullanıcılara e-posta adreslerini girmek isteyip istemediği soruluyor. E-posta adresiniz, altı basamaklı şifrenin unutulması durumunda iki adımlı doğrulamayı devre dışı bırakmak ve hesabın korunmasına yardımcı olmak için e-posta yoluyla bir bağlantı göndermek için kullanılır.

Kullanıcıların şifrelerini hatırlamalarına yardımcı olmak için WhatsApp periyodik olarak onlardan şifre isteyecek. İki adımlı doğrulama özelliğini devre dışı bırakmadığınız müddetçe bunu devre dışı bırakma seçeneği yoktur.

İki adımlı doğrulama özelliği şu anda tüm dünyaya yavaş yavaş kullanıma sunuluyor. Eğer ki sizin WhatsApp’ınıza bu özellik gelmediyse biraz daha beklemeniz gerekiyor.

WhatsApp, iPhone için App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir: WhatsApp İndir

teknik destek