WhatsApp grup konuşmalarında açıklama özelliği geliyor

WhatsApp grup konuşmalarında açıklama özelliği geliyor

WhatsApp, grup sohbetlerini geliştirme amacıyla grup niteliklerini ve amaçlarını netleştirmek için açıklama özelliği getiriyor. Gelen açıklama WhatsApp açıklama özelliği sayesinde artık grupların ne amaçla açıldığı daha fazla belli olacak.

teknik destek

WhatsApp mevcutta yer alan özelliklerini geliştirmeye çalışırken kendisine yeni özellikler eklemeyi de es geçmiyor. Yeni güncelleme işlemleri sonrasında sohbet gruplarının amaçlarının daha iyi bir şekilde belirlenmesi için yeni bir özelliğin üzerinde çalışmaktadır. Kullanıcılar yeni gelen özellikle artık grup bilgisine dokunduğu zaman grubun açıklamasını grup görselinin altında görebilme imkanına sahip olacak. Aynı zamanda grubun amacı, niteliği ve kuralları gruba davet edilen kişilere ve gruba katılan kişilere bildirilmiş olacaktır.

Grup açıklamaları şuan gruba dahil olan kişiler tarafından rahatlıkla değiştirilebilir. Fakat ilerleyen günlerde WhatsApp’a gelecek olan güncellemeyle beraber artık bu özellik değişiklik gösterecektir.

WhatsApp açıklama özelliği geliyor

Grubun yöneticileri olan kişiler gruba yeni bir kişi eklediği zaman grubun açıklaması, sohbet penceresinin üst bölümünde bir kutucuk şeklinde gösterilecektir. Bu şekilde gruba yeni eklenecek olan katılımcılar grup açıklamalarını dikkate almayı ihmal etmeyecekti.r Grup açıklamaları sadece katılımcılara ek olarak gruba dahil edilen kullanıcılar tarafından da görünebileceğinden dolayı yapılan açıklamaları grubu tanımlayacak şekilde ifade etmenizde fayda var demektir.

WhatsApp’ın bu yeni özelliği 2.18.54 Android Beta sürümüyle beraber Android Beta Programı kullanıcılarına gelecek. İlerleyen zamanlarda ise Windows Phone ve iOS cihazlarını kullanan kişilere de gelmesi beklenmektedir. Bu özellik sayesinde artık grubun içerisinde yer alan kişiler sorunsuz bir şekilde grubun ne amaçla kurulduğunu ve kurallarının ne olduğunu görebilirler.

müşteri hizmetleri