Şimdi yükleniyor

WhatsApp hesabınız ele geçirildi uyarısı nedir

WhatsApp hesabınız ele geçirildi uyarısı nedir

WhatsApp hesabınız ele geçirildi uyarısı nedir

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

WhatsApp hesabınız ele geçirildi uyarısı ile karşılaştınız ise dikkat edin yapacağınız yanlış bir işlem telefona virüs bulaşmasına neden olabilir.

teknik destek

En fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp’ ta son zamanlarda dolandırıcılık amacı taşıyan mesajlar çokça dolaşmaya başladı. Konunun uzmanları kullanıcıların bu konuda dikkatli olmaları çağrısında bulunuyor.

WhatsApp ele geçirildi uyarısı bu mesajlardan birisi. Peki doğru mu? Özellikle faturalı telefon hattı kullanıcıları hedef alan bu dolandırıcılık amaçlı mesajda amaç kullanıcının bir anlık dalgınlığından yararlanmak. Bu mesaj geldikten sonra kullanıcı yanıt verdiği anda telefon hattının faturalı olması dolayısı ile hattan bir ücret kesilmekte. Samimi bir arkadaş tarafından yapılmış masumane bir uyarı mesajı olarak algılanabilir ama gerçekte amaç çok daha farklı.

WhatsApp-hesabiniz-ele-gecirildi-uyarisi-nedir-2 WhatsApp hesabınız ele geçirildi uyarısı nedir
WhatsApp hesabınız ele geçirildi nedir

WhatsApp hesabınız ele geçirildi Android iPhone

WhatsApp üzerinden gelen uyarı içerikli mesaj şöyle; “WhatsApp hesabınız başkaları tarafından ele geçirildi. Telefon numarası doğrulama aşamasını tamamlamadığında ise hesap tamamen engellenecek. Ayrıca hesaba bağlı olan tüm kişilerin, mesajların, fotoğrafların ve diğer dosyaların silineceğini ve bir daha WhatsApp kullanamayacağı yazmakta. Şimdi telefonu doğrulamak için tamamın tıklanması” belirtiliyor. Tabi bunu okuyan kullanıcı WhatsApp uygulamasını kaybetmeyi göze alamayacağı için telaşla doğrulamayı kabul ederek tuzağa düşebilir.

Ülkemizde son dönemlerde buna benzer yöntemlerle dolandırıcılara yem olmaktan kurtulamamış çok kimse var. Dolandırıcılar sürekli olarak yöntem değiştirdikleri için dikkatli olmakta fayda var.

WhatsApp hesabınız ele geçirildi uyarısı gibi dolandırıcı mesajlardan korunmak için kaynağını bilmediğiniz mesajları dikkate almamak ve bu tür mesajları okumadan silmek olacaktır. Mesaj içeriğinin değişebileceğini aklınızdan çıkarmayınız.

teknik destek