WhatsApp ile nasıl para gönderilir ve alınır? WhatsApp Payments

whatsapp-nasil-para-gonderilir-alinir-bilgi

WhatsApp para gönderme özelliği, WhatsApp para gönderme işlemi nasıl yapılır? Herkesin merakla beklediği WhatsApp para gönder özelliği devreye alındı.

teknik destek <

WhatsApp, kullanıcılarının merakla beklediği WhatsApp para gönderme özelliği WhatsApp Payments, ilk olarak Hindistan’da devreye alındı. Cep telefonun’dan para göndermek isteyenlere büyük kolaylık sağlayacak olan uygulama, Testlerin tamamlanmasının ardından kademeli olarak tüm dünyada devreye girmesi bekleniyor.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre, Firma para gönderme işleleri basit bir hale getirmek istiyor. ilk olarak test denemelerinin Hindistan’da yapıldığı uygulamadan ekran görüntüleri paylaşıldı.

whatsapp-para-gonderWhatsApp para gönderme özelliği, şu an için beta aşamasında. Bu özelliği kullanmak için hem alıcının hem de göndericinin para gönderme özelliğini telefonunda açması gerekiyor.

Özelliği telefonda aktif ettiğinizde cep telefonu numaranız ile banka hesabınızı eşleştirmiş oluyorsunuz.

Şimdi sizlere aşama aşama WhatsApp’dan nasıl para gönderileceğini anlatalım.

WhatsApp ile nasıl para gönderilir ve alınır?

WhatsApp-Para-gondermek

WhatsApp Ayarlar’dan ‘Ödemeler‘ bölümüne tıklayınız. Ardından kullanım şartlarını kabul edin ve telefon numaranızı doğrulayınız.

Ekranda listelenen bankalardan kullanmak istediğiniz bankayı seçin ve banka hesabınızı eşleştiriniz. Daha sonra para göndermek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın ve ‘Ödeme‘ butonuna tıklayınız.

Açılan pencerede para göndermek istediğiniz banka hesabınızı ve göndereceğiniz tutarı seçin. Daha sonra telefonunuza gelecek olan onay kodunu ekrana giriniz.

Onay işleminin hemen ardından para gönderme işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

WhatsApp’dan para gönderme ve alma özelliği çok yakında her yerde olacak!

WhatsApp-para-nasil-gonderilir

Şu an beta sürecinde olan servisin, kısa süre sonra beta’dan çıkması bekleniyor. Önümüzdeki dönemde de Amerika ve Avrupa başta olmak üzere diğer pazarlara gelmesi bekleniyor. Uygulama tam anlamıyla devreye alındığı zaman ülkemizde’de para göndermek mümkün olacak.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. Buradaki ekran alıntıları android bir telefon ile yapılmış. iphone ile bu özellik apple tarafından kısıtlanma ihtimali olabilir mi?

Comments are closed.