WhatsApp, iOS, Android ve Windows Phone için Görüntülü Konuşma Desteğini Getiriyor

whatsapp-goruntulu-konusma

WhatsApp bugün önemli bir açıklama yaparak, mesajlaşma platformu için en çok istenilen görüntülü konuşma özelliğini eklediklerini duyurdu. Şirket önümüzdeki günlerde görüntülü konuşma özelliğini iOS, Android ve Windows Phone için kullanıma sunacaklarını belirtti.

teknik destek <

Şimdilik WhatsApp’ta sadece normal sesli görüşme yapılabiliyor. Sohbet ekranında, ekranın sağ üst köşesinde yer alan telefon simgesine dokunduğunuzda otomatik olarak sesli arama açılıyor. Ancak önümüzdeki günlerde bu değişecek ve görüntülü veya sesli arama seçenekleri karşımıza çıkacak.

Elbetteki görüntülü konuşma için uygulamanın son sürümünü indirmiş olmanız gerekiyor ki karşı tarafında uygulama sürümünün güncel olması şart. Aksi taktirde görüntülü konuşma yapılamıyor.

WhatsApp Hindistan ve Brezilya gibi yavaş internet bağlantısına sahip ülkelerde daha popüler konumda ve bu detay düşünüldüğünde hücresel veri ve Wi-Fi bağlantıları üzerinde görüntülü konuşmanın özel olarak optimize edildiği öngörülebiliyor.

Daha önce uçtan uca şifreleme, herhangi bir dosya gönderme yeteneği, sesli arama, GIF desteği gibi pek çok özelliği kullanıcılarına sunan WhatsApp’ın görüntülü konuşma özelliği ile birlikte artık kanatlanması bekleniyor diyebiliriz.

müşteri hizmetleri