Şimdi yükleniyor

WhatsApp tatil modu nedir

WhatsApp tatil modu nedir

WhatsApp tatil modu nedir

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Yeni özellik WhatsApp tatil modu nedir ve de nasıl kullanılır detayı haberde bulacaksınız.

teknik destek

Facebook’ un bir konferansında duyurulan ekran görüntüsü alma engeli ve Web WhatsApp’ ın görüntülü arama özelliğinin geleceği önemli gelişmelerden bir kaçı oldu. Tatil modu da bu yeniliklerden biri.

WhatsApp, tatile gitmeyi daha huzurlu hale getirebilecek yeni bir özellik sunmaktadır. Bu özellik uygulama güncellendiğinde grup bildirimlerini tamamen susturacak olan tatil modu adını taşımaktadır.

Şimdiye kadar, grup sohbetlerini susturma yalnızca mesajlaşma uygulamasındaki push bildirimlerini devre dışı bırakıyordu. Whatsapp grup sohbetlerine gönderilen mesajların otomatik olarak arşivleneceği ve telefonunuzun ekranında hiçbir yerde görünmemeleri anlamına gelecektir.

WhatsApp-tatil-modu-nedir-2-1 WhatsApp tatil modu nedir
WhatsApp tatil modu nedir

WhatsApp tatil modu nasıl açılır?

Yeni tatil modu özelliğini etkinleştirmek için, Whatsapp kullanıcılarının bir grup sohbetini kapatması ve ardından arşivlemesi gerekir. Bu yapıldıktan sonra, bu gruptan gelecek mesajların aksamaya yol açmayacağından emin olmak için Tatil Modu seçilebilir. Kullanıcılar Whatsapp sohbetlerini sessize alabilir, ancak uygulama açıldığında bildirimler görünmeye devam eder.

Tatil Modu, tüm mesajların otomatik olarak arşivlenmesini sağlar; bu, mod etkinken mesajların telefonunuzda hiçbir yerde görünmemesini sağlar.

Her birey boş zamanlarında telefondan uzaklaşmak için kapatmaya, uçak moduna veya sessize almaya kadar yollar denemektedir. Bu aşamaları aştıktan sonra özellikle whatsapp ile ilgili olarak rahatsızlık şikayetlerini giderecek tatil modunu kullanmak yararlı olmaktadır.

Yeni güncellemeler 1-2 ay sonra netlik kazanacak. İlerleyen zamanlarda WhatsApp tatil modu nasıl açılır konusunu işleyeceğiz.

teknik destek