Şimdi yükleniyor

WhatsApp Telegram grup üyeliği suç kapsamı

whatsapp grup üyeliği

WhatsApp Telegram grup üyeliği suç kapsamı

Son Güncelleme tarihi 16 Temmuz 2020 by Teknoloji Haber

SPK tarafından düzenlenen 6362 sayılı kararda artık ticari yönlendirme ve yanıltıcı bilgi verilen WhatsApp ve Telegram grupları hakkında soruşturma açılabilecek. Hatta üye olmakta suç sayılacak.

teknik destek

Uzun zamandır bu tarz gruplardan çok sayıda kişi mağdur olmuş ve SPK’ de gerekli incelemeleri uzun bir zamandır yapıyordu. Özellikle borsa alanında yapılan vurgunlar dikkat çekiyordu. Önemli bir sayıya ulaşan grup yöneticisinin yönlendirmesi ile düşük hisse senetlerinin alımı yapılarak yüksek fiyatlardan satılıp vur kaç yapan gruplar inceleme altına alındı. Yakın bir zamanda yatırım önerileri yapanlar hakkında işlem yapılacağı kararı alınmıştı.

Düzenleme denetimleri şikayetlere göre ve bu yönde çalışan ekiplerin incelemelerine göre bir yaptırım uygulanacak. Hatta savcılığa suç duyurusunda da bulunulacak.

Yukarıdaki karar alındığında bir ara reklam yorumlar pek görülmüyordu ama bir iki hafta içerisinde tekrardan aynı şeylerle karşılaşılıyordu. Belki bu kararın işleme alınması caydırıcılık yönünde etkili olabilir.

WhatsApp-Telegram-grup-2 WhatsApp Telegram grup üyeliği suç kapsamı
WhatsApp Telegram grup üyeliği suç kapsamı
teknik destek