Loading Now

WhatsApp’a Daha Uzun Sesli Mesajları Kolayca Kaydetme Özelliği Geldi!

iOS 11 WhatsApp Bildirimleri

WhatsApp’a Daha Uzun Sesli Mesajları Kolayca Kaydetme Özelliği Geldi!

Son Güncelleme tarihi 9 August 2022 by Teknoloji Haber

WhatsApp bugün, birkaç önmeli özelliği kazandığı bir güncelleme aldı. Gelen yeni güncelleme ile daha uzun sesli mesajları kaydetmek kolay hale getirildi ve YouTube videolarını izlemek için picture-in-picture desteği kullanıma sunuldu.

teknik destek

WhatsApp’ın sesli mesaj kayıt özelliği, mesaj platformu için artık oldukça popüler bir özellik haline gelmişti ancak kayıt yapmak için mikrofon düğmesine basılı tutmanız gerekiyordu. Bu durum, özellikle uzun bir ses kaydı yapıp göndermek isteyenler için sinir bozucu olabiliyordu.

WhatsApp bu nedenle kilitlenen ses kayıt seçeneğini sesli mesajlara getirdi. Şimdi, bir sesli mesaj kaydetmek için mikrofon düğmesine basılı tutup düğmeyi tam yukarı doğru kaydırdığınızda ses kaydı kilitli hale geliyor ve parmağınızı kullanmadan ses kaydını devam ettirebiliyorsunuz. İşiniz bittiğinde gönder düğmesine dokunarak ses kaydı sonlandırılıyor ve gönderiliyor. Kilitli ses kaydı yaparken 3D Touch’ı kullanmadığınız sürece başka bir sohbete gidemiyorsunuz.

Bugün yayınlanan 2.17.81 sürümündeki bir diğer önemli yenilik ise YouTube videolarını artık WhatsApp’tan çıkmadan izleyebilmenin mümkün hale gelmiş olması. Picture-in-picture modunun desteği ile herhangi bir YouTube videosunu sohbet ekranından çıkmadan izleyebilirsiniz.

iPhone için WhatsApp ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. [İndir]

teknik destek