İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WhatsApp’a ZIP Dosya Gönderim, Geri Arama ve Sesli Mesaj Desteği Geliyor

Facebook’un satın almasından sonra mesajlaşma servisi WhatsApp’da büyük değişiklikler ve yenilikler görülmeye başlandı. En son gelen uçtan uca şifreleme ve belge paylaşım desteği oldukça iyi yönde tepki almıştı. Bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan WhatsApp’a şimdi de ZIP dosya gönderim, geri arama ve ses mesaj desteği geliyor.

WhatsApp’ın en büyük eksiği VoIP yönüydü. Şirket bunu şimdi sesli aramalarda geri arama ve sesli mesaj desteği ile arttırmayı hedefliyor gibi duruyor. Öte yandan büyük olasılıkla ZIP dosyaları için de WhatsApp’a gönderim desteği geliyor. ZIP desteği büyük boyutlu dosyaların gönderimi için kesinlikle eşsiz bir geliştirme olacaktır.

Anlık mesajlaşma tarafındaysa gerçek zamanlı ses arama yerini bir anda sesli mesaj göndermeye bırakacak. Şu an zaten sesli mesaj gönderme mevcut ancak WhatsApp bu işlevselliği geliştirerek farklı bir boyutta sunmayı hedefliyor.

Son olarak bir geri arama özelliği de WhatsApp’a geliyor. Arama desteği ile büyük beğeni alan WhatsApp’ın cevapsız çağrılara geri dönüşü daha fonksiyonel hale getireceği ve bu eksikliğini kapatacağı açık.

Bu özellikler iOS ve Android için yakın zamanda kullanılabilir olacak ama ne zaman kullanılabilir olacak bu şimdilik net değil.

Henüz WhatsApp’ı iPhone’unuza indirmediyseniz aşağıdaki bağlantı üzerinden hemen indirebilirsiniz.

[appbox appstore id310633997]