İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WhatsApp’ın Yıllık Abonelik Ücreti 1 Dolara Düşüyor

WhatsApp kurucusu Jan Koum, mesajlaşma hizmetinin yıllık abonelik ücretinin 1 dolara düşeceğine dair planlarını doğruladı. Koum kullanıcılarının reklam görmek yerine onların ücretli abonelik satın alacaklarına inandıklarını söylüyor.

Şimdiye kadar WhatsApp üyelik ücretlerini hep öteleyerek gidiyordu ancak görünen o ki uzun süredir kullanan kullanıcılar başta olmak üzere, yeni kullanıcılarda yavaş yavaş ücretli aboneliğe yönlendirilecekler. Kullanıcıların 1 dolar gibi yıllık abonelik ücretini WhatsApp için rahatlıkla ödeyecekleri bir gerçek. Hele ülkemizde maksimum 3 TL gibi bir yıllık abonelik ücretinden bahsedebiliriz ve bu oldukça düşük bir rakam.

Eğer ki ücretli abonelik almazsanız WhatsApp size reklamlar göstermeye başlayabilir. Evet ilginçtir ki WhatsApp içeriğine reklamı sokmaya hazırlanıyor gibi duruyor. Facebook‘un satın aldığı mesajlaşama servisi üzerinde kullanıcıları rahatsız etmeyecek şekilde sponsor reklamlara yer verecek.

Doğal olarak, insanlar WhatsApp abonelik ücreti olmadan kullanım da nasıl bir reklamlarla karşılaşacaklarını merak ediyor olabilirler. Cevabı üstte veya altta gelen reklam ekranları değil. Bunun yerine WhatsApp senin görmek veya ilgi gösterdiğin kuruluşlar ile iletişim kurmak için özel bir pazarlama yapacak.

Henüz konu hakkında yeterli detay mevcut değil. WhatsApp’ın fikirleri ve yapmayı planladıklarına dair kısmi ortaya çıkanlar bunlar ancak yakın zaman herkes 3 TL’sini hazırlarsa hiçbir reklam vb. yaptırımdan rahatsız olmadan WhatsApp deneyimlerini sürdürebilecekler.