Loading Now

WhatsApp’ta Yanlışlıkla Gönderilen Mesajlar İptal Edilebilecek!

WhatsApp

WhatsApp’ta Yanlışlıkla Gönderilen Mesajlar İptal Edilebilecek!

Son Güncelleme tarihi 9 August 2022 by Teknoloji Haber

WhatsApp’ın “iptal” adını verdiği yeni bir özelliği gün yüzüne çıktı.Bu özellik ile kullanıcılar, mesajlarını geri alabilecekler yani silebilecekler. Söz konusu herhangi bir mesajın silinmesi ise tek taraflı değil alıcı ile karşılıklı olarak gerçekleşiyor.

teknik destek

@WABetaInfo tarafından atılan bir tweet’e göre, WhatsApp’ın bu özelliği sadece mobil platformlar için değil aynı zamanda WhatsApp Web kullanıcıları için de kullanılabilir olacak. Yani temelde mobil platformlar için kullanılabilir olacak olan bu özellik web/masaüstü kullanıcıları içinde eşzamanlı olarak kullanılabilir olacak.

Özelliğin çalışma mantığı ise sanıldığının aksine oldukça farklı bir yapıya sahip. Paylaşılan detaylara göre, iptal özelliği son beş dakika içerisinde gönderilen mesajlar üzerinde çalışacak. Yani gönderdiğiniz ve üzerinden altı dakika geçmiş bir mesajınızda iptal özelliğini kullanamayacaksınız.

WhatsApp’ın şu anda bu özellik için testlerini gerçekleştirdiği bildiriliyor ve muhtemelen çok yakın zamanda tüm dünya genelinde kullanılabilir olacak. Bu noktada, WhatsApp’ın böyle bir özelliği uygulamasına neden dahil ettiği bilinmiyor.

teknik destek