Şimdi yükleniyor

WhatsApp’tan Para Gönderimi Nasıl Oluyor?

whatsapp

WhatsApp’tan Para Gönderimi Nasıl Oluyor?

Son Güncelleme tarihi 27 Şubat 2018 by Harun Ünal

teknik destek

Kısa süre önce ortaya çıkan WhatsApp’dan para gönderme hizmeti Hindistan’da aktif olarak başladı.

Ağustos 2017’den itibaren WhatsApp’ın sızıntılarıyla gündemi meşgul eden Pay konusu, birçok kez gecikmelere uğradığı için bulunduğumuz yılın ikinci yarısına aksamıştı. WhatsApp Payments, şimdi Hindistan’da aktif olarak test edilmeye başladı.

Hindistan çevresinde belli bir kitle içerisinde test edilen WhatsApp Payments, kullanıcılar arasında WhatsApp üzerinden çok hızlı ve güvenilir bir şekilde para aktarımı yapmalarını sağlayacak.

Testte tabii tutulan kullanıcılar iOS işletim sistemindeki V2.18.21 güncellemesiyle bu özelliğe sahip oluyorlar.

Uzmanlardan Açıklama!

Peer-to-peer ödeme sistemi testleri Hindistan’da devam ederken, kullanıcıların hayatları kolaylaşmış olabilir. Ancak unutulan bir nokta var. Ödeme yapılabilmesi için kişiler WhatsApp’a banka hesaplarını bağlamaları gerekiyor. Siber korsanların, banka hesaplarınıza erişim sağlaması basit olabilir. Bu konuda güvenliklerini kişiler gözden geçirmeli ve ne yaptığını bilmeli.

WhatsApp Pay Nasıl Çalışıyor?

WhatsApp Payments, karşılıklı kişiler arasında para transferine olanak sağlıyor. İlk olarak banka hesaplarının WhatsApp’a bağlanması gerekiyor ve ardından telefon doğrulaması şart.

Çalıştırma adımları oldukça basit olan sistem için tek unsur dikkat etmeniz. Telefonunuzu başkalarının eline verdiğiniz takdirde hesaplarınızdan para çekimi yapılabilir. Uzmanların açıklamasına göre ülkemizde de yakın zamanda faaliyet gösterecek bu hizmeti bilinçli kullanmak şart.

WhatsApp Payments’in Türkiye’de ne zaman faaliyet göstereceği tam olarak açıklanmış değil. Ancak Yaz ayı ortasında gelmesi bekleniyor.

teknik destek