Şimdi yükleniyor

WiFi akıllı priz nedir?

WiFi akilli priz nedir-1

WiFi akıllı priz nedir?

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Wifi akıllı priz, son yıllarda kablosuz internet çekim gücü düşük olan yerlerde kullanılan sinyal arttırıcılara birde akıllı priz eklendi. Uzaktan internet ile bağlı olan cihazların elektriğini kesme ve internet kontrolü gibi yönetim hakkı sunmakta.

teknik destek

Akıllı evler teknolojinin hızla ilerlemesi ve internetin hayatımıza girmesi ile hayatımızda yer almaya başlamıştır. Wifi akıllı priz nedir sorusunun cevabı ise, evde olmadan tüm elektronik cihazların ve beyaz eşyaların uzaktan çalıştırılması ve durdurulmasını sağlayan aygıttır.

Wifi akıllı priz

Beyaz eşyalarda ve elektronik cihazlarda internetten kontrol edilebilme özelliği eklenmiş olsada bazı eşyalarda bu özellik bulunmamaktadır. İnternete bağlanma özelliği bulunmayan ve priz bağlı olarak çalışan tüm elektrikli aletlerin ve eşyaların internet üzerinden kontrol edilmesini sağlayan prizlere akıllı priz denilmektedir. İnternetten kontrol edildiği ve yönetilebildiği için, akıllı prize bağlı olarak çalışan tüm eşyalar dünyanın her yerinden çalıştırıla bilmekte veya durdurula bilmektedir.

WiFi-akilli-priz-nedir-2 WiFi akıllı priz nedir?
WiFi akıllı priz nedir?

Wifi akıllı prizlerin özellikleri nelerdir?

Çok sayıda markanın farklı özelliklerde akıllı prizleri mevcuttur. Bu akıllı prizlerin hemen hepsinde wifi özelliği bulunmaktadır. Bir kısmı ise bluethooth veya diğer iletişim altyapılarını kullanarak üretilmiştir.

  • Wifi akıllı prizler piyasada bulunan en kullanışlı ve en pratik olan prizlerdir.
  • Zaman ayarlı ve gün saat planlamalı olarak açma ve kapama özelliği bulunmaktadır.
  • Akıllı prizlerin iOS ve Android uygulamaları bulunmakta ve bu uygulamalar ile prizler yönetilmektedir.
  • Akıllı prizler bağlı olduğu elektronik cihazın yakıt tüketimi hakkında bilgi de vermektedir.

Bu özellikler akıllı prizlerin akıllı ev teknolojileri içinde önemli bir yer tuttuğunu göstermektedir.

Sonuç olarak, akıllı bir ev sahibi olmak isteyenlerin aradığı önemli özelliklerden biri de akıllı prizlerin varlığının olması olmaktadır. Akıllı priz ne demek nedir detayları için andronova.net’ i ziyaret ediniz.

teknik destek