Şimdi yükleniyor

WiFi ile duvarın arkasını görme

WiFi ile duvarin arkasini gorme-1

WiFi ile duvarın arkasını görme

Son Güncelleme tarihi 16 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

WiFi ile duvarın arkasını görme mümkün müdür dersiniz? Belki zamanı geldiğinde telefonla duvarın arkası görülebilir. İşte yeni Teknoloji gelişmeleri…

teknik destek

Wi-Fi, günümüz internet dünyasının en ileri teknolojilerinden bir tanesidir. Yapılan çalışmalarla beraber sadece çizgi filmlerde olan bazı özellikler, günümüz dünyasına kazandırılmaktadır. Wi-Fi cihazlarla yapılacak radyasyon oluşumları, hologram teknolojisine katılarak üç boyutlu şekilde duvarın arkasının görülmesine zemin hazırlamaktadır. Wi-Fi ve hologram teknolojisi, birleşimlerindeki farklı yaklaşımla bunu gerçekleştirmişlerdir.

screenshot.18869130074 WiFi ile duvarın arkasını görme

Wi-Fi Teknolojisindeki kaçak radyasyon

Wi-Fi teknolojisi, Münih Teknik Üniversitesi tarafından uzun zamandır geliştirilmek istenen bir uygulamadır. Bu yüzden de çevrede var olan Wi-Fi dalgalarının yönlendirilmesi konusunda çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Wi-Fi; artık sadece modemlerde değil, aynı zamanda telefon ve farklı akıllı cihaz teknolojilerinde de kullanılmaktadır. Bu sayede cihazların içerisinden yayılan dalgalar, nesneler tarafından yansımaya uğramaktadır. Oluşan yansıma ve herhangi bir işe yaramayan dalgalara ise literatürde kaçak radyasyon adı verilmektedir.

Hologram Teknolojisi ve kaçak radyasyon kullanımı

Wi-Fi kaynaklı bu kaçak radyasyonlar, artık iki anten sayesinde algılanmaktadır. Antenler üzerinden gelen veriler sayesinde, Wi-Fi dalgalarının yansıma noktaları tespit edilmektedir. Tespit edilen sonuçlar, üç boyutlu oluşturulacak bir holografik tasarıma aktarılmaktadır. Ortaya çıkan görüntüler, henüz net ve temiz değildir. Fakat Wi-Fi dalgalarının kontrol edilerek ortamın dışında ve duvarın arkasında bulunan mekanların tespit edilmesi için fena olmayan bir çalışmadır. Çalışmanın ilerlemesiyle emniyet güçleri ve anti terör timleri büyük bir avantaja sahip olacaklardır. Tabi ki teknolojinin güvenli bir şekilde kontrol edilmesi ve kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi gerekir.

Tabi telefon üzerinden WiFi ile duvarın arkasını görme tehlikeli bir hal alabilir.

teknik destek