Windows 10 çocuk hesabı açma

Windows 10 bilgisayarda çocuk kullanıcıları için sınırlı oturum açmak için ne gibi işlemler yapılması gerektiğini anlattığımız yazımız bu aralar sık sorulan sorulardan biri olduğu için hazırlanmıştır.

teknik destek <

Corona dönemi nedeniyle vaktimizin belli bir kısmını internet başında geçiriyoruz. Hele okul olmaması nedeniyle çocukların daha sık telefon, bilgisayar ve tv başında geçirdiğinden anne babalar nasıl bir kısıtlama getiririm diyerek araştırma yaptığını görüyoruz. Sosyal ağların ve oyunlarda kısıtlama nasıl yapılacağı konusunda çoğu bir çözüm bulamıyor. Hele hele YouTube sorunu çok daha geniş bir kullanım alanı sunuyor.

Çocukların internet ve bilgisayar kullanımı sınırlandırmak istiyorsanız aşağıdakilere bakınız.

  • Bilgisayar için denetim masasından kullanıcı hesapları kısmına giriniz.
  • Yeni kullanıcı ekle ile devam ediniz.
  • Bir aile üyesi ekle kısmını açın.
  • Çocuğunuz için adlı başlıkla hesap açma işlemine başlayınız.

Varsa çocuğunuz için daha önce kullanılmamış bir mail ile işlem yapınız. Yoksa yeni bir e-posta hesabı oluşturup sonra burada kullanın. Kafadan atıp yazanlar oluyor ve ileride sıkıntı çekiyor.

Bir başka işlem yeri ise bilgisayarım adlı simgeye fare ile sağ tıklayarak yönet ve buradaki alandan kullanıcılar kısmında işlem yapabilirsiniz.

Parola unutulduğunda yönetici hesabınızla sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Erişemediğiniz yönetici hesaplarını şifre kırmak için kullanılan yazılımlarla flash disk üzerinden sıfırlama yapabilirsiniz.

Windows 10 çocuk hesabı açma
müşteri hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.