Şimdi yükleniyor

Windows 10 etkinleştirme programı virüs bulaştırmasın

Windows 10 etkinleştirme programı virüs bulaştırmasın

Windows 10 etkinleştirme programı virüs bulaştırmasın

Windows 10 etkinleştirme programı yani Windows 10 full sürüm yapmak için kullanılan crack programları bilgisayarınıza virüs bulaştırabilir. 

İnternette çok sayıda dolaşan Windows 10 etkinleştirme programları, keylogger tarzı zararlı yazılımlar içerebiliyor. Bir ara sık sık gündemde olan KMSpico programı, Windows 7 ve Windows 10 gibi işletim sistemlerinde çok sık kullanılıyordu. Hatta Microsoft Ofis programında da kullanılmakta. Windows 10 etkinleştirme programı tehlikesine dikkat!

teknik destek

KMSpico virüs mü? Bu soruyu soran çok olmuştur. Hala net cevabı yoktur. Bu programı indirmeye açanların genel görüşü zararlı olmadığıdır. Ama bu program arka planda sürekli çalışmakta. Yani kimse garanti veremez. Bizde emin olmadığımız bu tarz yazılımların kullanılması taraftarı değiliz. 

Windows 10 etkinleştirme için program tehlikesi

Windows etkinleştirme programı olarak çok sayıda Windows lisanslama programları var. Sık kullanılanlar Windows 10 lisanslama programı olarak görülmekte. Çoğunun mantıkları bir birine benzemekte. Ama genelinde sıkıntı aynı. Belli bir süre sonra lisans hatasına düşülüyor. Çoğu lisanslama programı güvenlik açıklarına neden oluyor. Bazıları Windows güncellemesi aldığında yakalanıyor. Bu da güncellemeleri almayan sistemde daha fazla açık görülmesine neden oluyor.

Windows 10 etkinleştirme için lisans satın al!

Windows 10 lisans satın almalı mıyım yoksa korsan mı kullanmalıyım? Lisans ücreti yüksek geliyorsa, Windows OEM lisans satın alabilirsiniz. Bazı sitelerde Windows 10 OEM lisans satılmakta.  Örnek N11, Gittigidiyor veya Sahibinde gibi sitelerde hala bulabilirsiniz.

Windows OEM lisans kullanılmalı mı? Evet. Çok ucuz fiyata satın alabilirsiniz. Biraz önce şöyle bir baktığımda Windows 10 Pro 45 TL gibi bir fiyattan başlıyordu.

Windows 10 OEM lisans mantığı, hangi bilgisayara yüklendiyse sadece onda kullanılabilir. Yani bilgisayardan OEM lisanslı sürümü kaldırdınız ve başka bilgisayarda kullanmak isterseniz bunu yapamıyorsunuz. Lisanslama sadece o bilgisayara yapılmış oluyor. Toplu lisanslama gibi kullanımlar için OPEN lisans kullanılabilir. 

Yazımızdan çıkaracağınız özet bilmediğiniz yazılımlar kullanıp güvenlik zafiyetiyle karşılaşacağınıza küçük ücretlerle Windows lisansı satın almanız daha mantıklı. Hatta ucuz virüs programı lisansları da satılmakta. 1 Yıl, 2 yıl ve 3 yıl şeklinde lisanslı antivirüs programlarıyla karşılaşabilirsiniz. Eset, Avira, Avast, Kaspersky ve dahası ile…

Windows 10 etkinleştirme hatası ya da Windows 10 etkinleştirme sunucusuna bağlanılamıyorsa şeklinde sorun yaşayanlar manuel lisanslama yöntemlerini denesin. 

Windows-10-etkinlestirme-4 Windows 10 etkinleştirme programı virüs bulaştırmasın
Windows 10 etkinleştirme hatası için…

Windows 10 lisanslama lisans girme

Aşağıda lisans değiştirme resimli anlatım görüntüsü bulunuyor. Windows 10 lisans değiştirme bölümü için bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp özellikler yazısına tıklayıp sistem bölümden yapabilirsiniz.

teknik destek