Windows 7’nin iPhone Üretimine Darbesi!

Windows 7’nin iPhone Üretimine Darbesi!

Apple’ın iPhone modellerinde ve farklı cihazlarında kullanılan A serisi çiplerin tek üreticisi olan TSMC, birçok üretim tesisinde ortaya çıkan virüs yüzünden oluşan arızanın sebebinin Windows işletim sistemi olduğunu açıkladı.

teknik destek <

TSMC, ilk önce birkaç üretim bandının durmasına neden olan sorunun kaynağının belirlenemeyen bir virüsten dolayı olduğunu duyurmuştu. V3 tarafından yapılan habere göre, TSMC, yaşananlarla ilgili ilginç detayları paylaştı.

Dünyanın sayılı çip üreticilerinden olan TSMC, üretim tesislerindeki kesintinin WannaCry adındaki virüsten dolayı olduğunu onayladı. Firma, üretim tesislerinde meydana gelen duraksamanın sebebinde güncellenmemiş bir Windows 7 olduğunu açıkladı. Böylece ilginç bir skandal karşımıza çıktı.

Windows 7’nin iPhone Üretimine Darbesi! 2

Geçtiğimiz yılın Mayıs aylarında ilk defa görülen WannaCry saldırıları, 150 ülkede 200 bini aşkın bilgisayarı etiklemişti. Microsoft, bu saldırıların çoğalmasının ardından çeşitli güvenlik güncellemeleri paylaştı. TSMC’nin bu güvenlik güncellemelerini yapmadığını görebiliyoruz.

Şirket, yaşanan problemi hızlıca çöktü ancak kesintiden olayı çeyrek gelirinde %3 kayıp yaşanması bekleniyor. Analistlerin yaptığı açıklamalara göre 2018 yeni iPhone modelleri bu kesintiden dolayı gecikebilir.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.