WWDC 2016 13-17 Haziran’da Gerçekleşebilir

WWDC-2016

Söylentiler, Apple‘ın bir sonraki Dünya Çapınca Geliştiriciler Konferansı WWDC 2016‘yı 17-17 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceğini iddia ediyor. Herkes yine Apple’ın WWDC2016 konferansının ne zaman gerçekleşeceğini tartışıyorken ortaya atılan bu söylenti gerçeği yansıtıyor olabilir.

teknik destek <

WWDC‘nin ne olduğunu kısaca açıklayacak olursak, Apple’ın San Francisco, California’da bulunan Moscone West Kongre Merkezi’nde her yıl gerçekleştirdiği bir konferanstır. Yazılım oturumları, değerli atölye çalışmaları gerçekleştirilen konferansta, Apple yeni ürünlerini de lanse edebiliyor ve hepsinden önemlisi iOS ve OS X’in yeni sürümlerinin ilk beta yazılımlarını geliştiriciler ve halka açık beta yazılım programı kullanıcıları ile paylaşıyor.

WWDC 2016 Apple fanları için her yıl olduğu gibi bu yılda önem taşıyan bir konferans olacak. Başta yeni Apple cihazları (yeni MacBook, yeni iPad, yeni iPod gibi cihazlar) olmak üzere iOS 10OS X 10.12, watchOS 3 gibi yazılımların yeni sürümleri tanıtılacak. Akabinde geliştiriciler için kullanıma sunulacaklar. Yani iPhone 7‘nin tanıtılacağı ve iOS 10’nun yayınlanacağı Eylül etkinliğine kadar beklemeden erkenden kullanma deneyimi yaşanabilecek.

WWDC-2016

WWDC16 için Cupertino merkezli şirket, henüz bir tarih duyurmadı ve onaylamadı. Ancak Moscone Center’ın ortaya çıkan rezervasyon belgesi Apple’ın bu yıl ki konferansı 13-17 Haziran arsında gerçekleştireceğini gösteriyor. Moscone Center‘ın Haziran ayına ait rezervasyon tarihilerine bakıldığı zaman göze çarpan aralık Haziran’ın 13. ve 17. günleri arası oluyor. Bu da potansiyel olarak Apple’ın kendisi için ayırttığı tarih olabilir.

Bu detayın doğruluğu son birkaç yıla bakıldığı zaman WWDC’nin hep Haziran ayına denk gelmesi ile doğruluğunu arttırıyor ancak Apple’ın sürprizlerle dolu bir şirket olması sebebi ile ne olacağının belirsizliğini resmi tarihin duyurulmasına kadar koruyacağını söyleyebiliriz.

WWDC16 için gelişmelere takip etmeye ve detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

müşteri hizmetleri