İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

WWDC 2016 İçin Bilet Satışları Başladı

Apple’ın 2016 Worldwide Developers Conference için bilet kayıtları sona erdi. Kayıt olan kullanıcılar arasında yapılan çekiliş sonucunda kazanan kişilerin kredi kartlarından 1599 dolarlık bilet ücreti tahsil edilmeye başladı.

image

Apple, bilet almaya hak kazanan kişilere pazartesi gününden itibaren bildirimde buluncağını söyledi. Bu sebeple bildirim e-postaları henüz gönderilmemiş olabilir.

Apple, son bir kaç yıldır bilet almak isteyenlerinin sayısının etkinliğin yapılacağı salon kapasitesinin çok üstünde olması sebebiyle biletler için çekiliş yapmaya başladı. Çekilişe katılmak için önce ön kayıt yaptırmak gerekiyordu. Bu kayıtlar 18 Nisan’da başladı ve 22 Nisan’da sona erdi.

2016 Worldwide Developers Conference, Moscone West’te 13-17 Haziran arasında gerçekleşecek. Fakat daha fazla misafir ağırlamak adına keynote, Bill Graham Civic Auditorium’da olacak. Apple’ın keynoteda iOS 10, OS X 10.12 (MacOS), watchOS 3 ve tvOS 10’un tanıtılması bekleniyor.

Haftanın geri kalanı günlerinde geliştiriciler 1.500’den fazla Apple Mühendisi ile 100’den fazla teknik oturum gerçekleştirecekler. Konferans Apple Watch, Apple TV, iPhone ve iPad üzerinden canlı olarak izlenebilecek.