İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Xcode 9’u Swift 4, iOS 11, watchOS 4, tvOS 11 ve macOS High Sierra SDK’leriyle Birlikte Yayınladı!

Apple, iOS 11, watchOS 4 ve tvOS 11 güncellemelerinin yanı sıra, geliştiricilerin Mac, iPhone, iPad, Apple Watch ve Apple TV için uygulama geliştirilmesine olanak tanıyan Xcode Mac uygulamasının en yeni sürümünü, Xcode 9’u yayınladı.

teknik destek

Xcode 9, Swift 4’ü ve iOS 11, watchOS 4, tvOS 11 ve macOS High Sierra için makine öğrenimi için yeni Core ML framework ve artırılmış gerçeklik için ARKit dahil olmak üzere uygulamaların geliştirilmesi için gerekli tüm SDK’ları beraberinde getiriyor.

Xcode 9, yerel Markdown desteği ve kod aracılığıyla daha hızlı gezinme ile yeni bir yapı tabanlı editör içeriyor. Ek olarak  Swift, Objective-C, C, C ++, Interface Builder (Arayüz Oluşturucu) ve daha fazlasıyla çalışan dahili yeniden yapılandırmaları içeriyor.

Metal için yeni hata ayıklayıcıları olduğu gibi, iOS ve tvOS cihazları için daha hızlı arama ve kablosuz hata ayıklama özelliği de Xcode 9 ile Xcode’a eklendi. iOS oyun alanı şablonları artık hem Xcode hem de Swift Çocuk Oyun Alanları’nda çalışıyor ve Xcode sunucusu yerleşik olarak sunuluyor. Bu nedenle ek olarak macOS sunucusunu kurmanıza gerek kalmıyor.

GitHub için daha iyi işbirliği ve kod yönetimi için entegre çalışan yeni bir kaynak kontrol navigasyonu var ve Simulator daha gerçeksi bir cihaz gibi davranmak üzere güncellenmiş. Artık aynı anda birden fazla cihazı simüle edebiliyor.

Xcode 9’da yeni olan her şeyin tam ve geniş bir listesi Apple’ın geliştiriciler için sunduğu web sayfasından ulaşılabilir.

teknik destek

3 Yorum

 1. ibrahim ibrahim 28 Kasım 2017

  i mac im var özelliklerini aşağıda belirttim x code çok yavaş çalışıyor neden olabilir hızlandırmam için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler …

  Retina 5K Ekran
  3.8 GHz İşlemci
  2 TB Depolama Kapasitesi
  3.8 GHz dört çekirdekli 7. nesil Intel Core i5 işlemci
  4.2 GHz’e kadar Turbo Boost
  8 GB 2400 MHz bellek, 64 GB’a kadar yapılandırma seçenekleri
  2 TB Fusion Drive1
  8 GB video belleğine sahip Radeon Pro 580
  İki adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası
  Retina 5K 5120×2880 P3 ekran

Yorumlar kapatıldı.