Xiaomi Mi CC9 Pro fiyatı ve kamera özellikleri

Xiaomi Mi CC9 Pro özellikleri

Xiaomi Mi’ nin CC9 Pro 108 MP kamera özelliği birçok telefon kullanıcısının ilgisini çekiyor. Son bir kaç yıldır güçlü özellikli modelleri çıkaran şirket Xiaomi Mi CC9 Pro fiyatı için henüz net bilgi vermedi.

müşteri hizmetleri

Xiaomi geçtiğimiz günlerde yeni modelinin kamerasıyla alakalı bir video yayınladı. Videoda gösterilen 50 kata kadar yakınlaştırma özelliği ve bu yakınlaştırmadan sonra bile çözünürlüğün bu kadar yüksek kalabilmesi herkesi bir hayli şaşırttı.

50 Kata kadar yakınlaştırma performansı

Telefonun kamerasının bu denli büyük ölçekteki yakınlaştırmasının arkasında birtakım teknolojik yenilikler yatıyor. Özelleştirilmiş 108 MP Isocell HMX CMOS sensörü sayesinde diğer telefonlarda bulunan sensörlere oranla gün ışığını çok daha fazla yakalayabiliyor ve bu sayede fotoğraf kalitesini bir üst seviyeye taşıyabiliyor. Hem de telefonun tek ışık sensörü de bu değil! Telefonda ekstradan 12 MP bir sensör daha kullanılmış.

108 MP kamera

Her ne kadar kulağa imkansız gibi gelse de gerçekten Xiaomi bu modelinde 108 MP’lik kamera kullanmış. Bu da şimdiye kadar seri üretimine geçilmiş en güçlü telefon kamerası olacak. Telefonun tanıtımında 5 metre uzaklıktan teleskopik görüş özelliğine özellikle vurgu yapıldı. Ayrıca kamerada süper telefoto lens, 1.5 cm makro lens ve 20 MP geniş açılı lens de bulunmakta.

screenshot.1131222995
Xiaomi Mi CC9 Pro fiyatı ve kamera özellikleri

Fiyatlandırma nasıl olacak?

Xiaomi firmasının birçok alanda amiral gemisi olacak bu telefonun farklı versiyonlarının 310 ile 380 dolar arasında değişen bir fiyatta piyasaya çıkması bekleniyor.

En dolu sürümüne Türkiye’de muhtemelen 2200 lira civarında erişim mümkün olacak.

müşteri hizmetleri