Yakında Çıkacak Bir iOS 11 Güncellemesi ile iPhone’un Pil Sağlığı Gözlemlenebilecek!

ios 11.3

Apple bugün, lityum iyon pillerin kimyasından dolayı zamanla yıprandıklarından dolayı iPhone’larda beklenmedik kapanma sorununun oluştuğunu ve bu sorunun önüne geçmek için uyguladığı güç yönetimi uygulaması hakkında müşteri kaygılarını giderecek oldukça önemli bir açıklama yaptı.

teknik destek <

Şirket, iOS’ta sunulan güç yönetimi uygulamasının yanlış anlaşıldığını ve kasıtlı olarak iPhone’ların yavaşlatılmadını dile getirdi. Cupertino devi, bu konuda daha şeffaf davranacağı dile getirdi.

Yakında yayımlanacak bir iOS 11 güncellemesi ile kullanıcılar, iPhone’undaki pilin sağlığı hakkında daha fazla bilgiye erişme imkanına kavuşacaklar. Böylece kullanıcılar, cihazının performansındaki değişimin pil kaynaklı olup olmadığını gözlemleyebilecek ve ona göre hareket edecekler.

Apple’ın pil sağlığı hakkında kullanıcılara nasıl bir kontrol mekanizması sunacağı şimdilik bilinmiyor. Muhtemelen Ayarlar > Pil menüsüne cihazdaki pilin mevcut durumunu gösteren bazı ek bilgiler eklenecek. Kullanıcı, bu bilgiler ışığında cihazın performansının pil kaynaklı düşüp düşmediğini görebilecek ve pilin değiştirilmesi gerekiyorsa bu yönde bilgilendirilecek.

Merakla beklenen güncellemenin ne zaman yayımlanacağı ile ilgili herhangi bir zaman vermeyen Apple, yalnızca 2018 yılının başını işaret etti. Dile getirilen bu iOS 11 güncellemesinin Ocak veya Şubat ayında yayımlanması bekleniyor.

müşteri hizmetleri

3 Comments

  1. İnşallah öyle bir uygulama yaparlarsa çok iyi olur. Bataryanın ne kadar ömrü kaldığını öğreniriz

Comments are closed.